| Roxxy03 a întrebat:

Am nevoie de sfaturile voastre. De o saptamana nu mai simt nimic pentru iubitul meu, sunt indiferenta si nu stiu ce se intampla cu mine. El ma iubeste foarte mult si tot timpul ma cauta dar eu am senzatia ca nu imi mai pasa de el. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| kandaraki a răspuns:

Probabil a disparut acea flacara ce era intre voi, asta e normal dupa o perioada, in care relatia nu evolueaza. Iubitul tau daca observa asta ar trebui sa aiba de gandit, dar si tu incearca ceva nou - activitati, sa faceti impreuna, vezi ce se primeste. succes

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca fluturasii ti-au plecat, atunci nu mai ai ce face, decat...un pas inapoi.

| Roxxy03 explică (pentru neutrino):

Iti multumesc. Dar inca ma mai iubeste...si imi e teama sa nu fac vreo greseala...sa regret mai apoi.

| sofisis a răspuns:

Pai sa incerci sa iti dai seama ce simti.
Se poate sa fie doar o faza si sa iti para rau dupa el daca il lasi.

| Roxxy03 explică (pentru sofisis):

Ai dreptate. Iti multumesc.

| sofisis a răspuns (pentru Roxxy03):

N-ai pentru ce.
Ideea e sa nu iei niciodata decizii pripite pentru ca te pot insela propriile sentimente de n-ai habar.

| cristimihailov a răspuns:

Daca il mai respecti, da-i drumul. Daca nu mai simti nimic pentru el, nu faci decat sa il tii pe el intr-o stare de nesiguranta.

La inceput nu o sa ii placa, poate peste ani va intelege. Poate. Dar e neimportant.

De ce vrei sa prelungesti o situatie care nici tie nu iti face placere, nici lui nu ii aduce vreun viitor.

Unele chestii vin, altele pleaca.
Importanta ar fi atitudinea, sa fii corecta fata de tine si fata de el...

| grab a răspuns:

Fetito, nu il mai amagi. spune-i ca ti-a recomandat psihiatrul o pauza de relatii de 3 ani pentru a-ti rezolva niste tulburari de comportament care te afecteaza la scoala si te bate mama ta daca nu urmezi intocmai sfatul doctorului. Baga si tu o vrajeala, o minciuna de aparare, o scuza tehnica ceva sa vezi daca scapi de pampalau. Un om destept nu milogeste si nu asteapta sa primeasca dragoste cu portia. E destula pentru toti si sunt atatea combinatii in lumea asta ca e pacat sa tragi mortii din groapa sa dansezi cu ei.
Succes in viata!

| Roxxy03 explică (pentru grab):

Multumesc de sfat...

| grab a răspuns:

Daca nu iti mai pasa de el, spune-i asta foarte clar in fata de preferat si cu martori dinte prietenii vostri comuni. fara ocolisuri, fara mizerii emotionale, scurt pe doi: nu te mai iubesc, vreau sa incetezi sa ma mai cauti. multumesc frumos, uita-ma! daca nu se potoleste => plangere la politie pentru hartuire!

| EvelynAlexandra98 a răspuns:

Spune-i ce simti, decat sa-si dea seama singur, mai bine ii explici situatia si luati o scurta pauza, sau mai lunga. Trebuie sa vorbiti, altfel ti se va scarbi de el si atunci chiar nu o mai dai la intors.