| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de sfaturile voastre. De o saptamana nu mai simt nimic pentru iubita mea, sunt indiferent si nu stiu ce se intampla cu mine. Ea ma iubeste foarte mult si tot timpul ma cauta dar eu am senzatia ca nu imi mai pasa de ea. Avem 9 luni și o eventuală despărțire ar distruge-o psihic și mi-e milă de ea. Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Las-o putin moale, fara sa ii spui. Te gandesti putin la situatie, fara presiune din partea ei (inventezi o treaba cu care "esti ocupat"), si vezi la ce concluzie ajungi: o mai vrei, sau nu.
E aiurea sa stai din mila cu ea, va ajunge oricum sa sufere, daca nu mai ai sentimente pentru ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă ai început să o iubești, iubește-o până la capăt, însoară-te cu ea și îmbătrâniți ținându-vă de mână.winking

Ce vârste aveți?