| anonim_4396 a întrebat:

BUna TPU. am nevoie de un sfat. am 16 ani. iubitul meu 19. avem o relatie de aproximativ un an. Acum el e in vacanta in alta tara... degraba revine. Am fost despariti aproape 3 luni. E mult pentru mine. DEci sa revenim la problema. ce sa fac sa am relati cu el ori inca nu? NU am facut-o niciodata pina acum adica sunt virgina. Dar nu prea as dori sa incerc acum. INsa un prieten de-al meu a spus ca dupa ce o sa vina va trebui sa incerc asta. Adica cred ca e normal el sa doreasca asa ceva insa nu stiu ce sa fac. mi-e frica. dc? doarece mie teama de reactia parintilor. Dau fundita pentru cel mai bun sfat

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Poate ca afli raspunsul la intrebarile tale citind asta:
http://www.TPU.ro/dragoste-si-sex/esti-pregatit-pentru-sex/
Sa ai grija de tine, te rog mult si sa iei cea mai buna hotarare!

| Elleennaaa a răspuns:

Tu trebuie sa iti asculti mintea si sufletul daca tu nu vrei,daca iubitul tau te iubeste sau macar tine la tine va astepta,si nu te lua intotdeauna dupa sfaturile prietenilor tai,nu sunt intotdeauna cele mai corecte, daca nu te simti pregatita inca, eu as zice sa mai astepti pana esti tu gata si mental si fizic altfel poate vei regreta...ai grija ce faci kiss