| alexa141 a întrebat:

Buna TPUhappy am o curiozitate: atunci cand am un contact sexual.curge ceva alb din mine. dar nu e lichid, nu stiu cum sa explic, arata ca "mucii"(din nas). Si nu stiu daca curge, dar se vede pe penisul lui... Vreau sa stiu cum se numeste acea secretie sau de la ce se produce. Multumesc! dau funda si voturihappy

Răspuns Câştigător
| XoOxXo a răspuns:

Atunci cand ai un contact sexual de la placerea aceea din vagin la fete curge ceva alb din vagin(adica de la orgasm).(nu`i dl sperma)

16 răspunsuri:
| BaiatulAnonim a răspuns:

Te-ai gandit ca pate partenerul tau ejaculeaza in tine? laughing Daca nu iei macar anticonceptionale e grav happy Secretia aia se numeste SPERMA, inveti de ea in clasa a 7-a. Invata-l sa foloseasca prezervativul, lasati placerile astea "extreme". Ai mare grija ca asta te lasa insarcinata in felul asta...

| 354 a răspuns:

Bravo domnisoara, bine te-ai exprimat.Ce va suparati mai asa ca a pus fata acesta o intrebare? nu din aceasta cauza suntem pe acest site? daca fata aceasta nu are parinti, nu are pe cine sa intrebe ...nu am intalnit asa ceva, serios, foarte urat din partea voastra!

| GabrielaSandica a răspuns:

Draga mea,

Acea secretie pe care o ai tu la contactul sexual este firesc corpului tau, adica vaignului sa se lubrifieze la un contact sexual. Atata timp cat secretia aceea nu si modifica structura, adica din albicioasa sa fie galbena verzuie si mirosul, in general nu are miros(dupa sex, miroase o sex cateva zile pana ti se curata vaginul) si textura adica din "gelatina" sa devina ca un lichid. Este totul perfect normal.
Daca simti vreo modificare atunci trebuie sa mergi la ginecolog pentru un control al secretiei vaginale.

Succes!

| ღOlimpiaRalukaღ a răspuns:

E posibil sa fie sperma...Baftahappy happy happy laughing

| Angel_4471 a răspuns:

Stai linistita. Este lubrifiant produs din tine care apare atunci cand te exciti, e normal. Persoanele de mai sus nu cunosc asta deoarece nu sunt destul de lubrifiate^^.

| Nyghtshadow a răspuns:

Te referi a sperma? Vezi sa nu ramai gravida

| brandiburu a răspuns:

Cand o fata este extrem de excitata, secreta un lichid albicios care se vede pe penisul partenerului. nu este absolut nici un semn de boala sau de cine stie ce grija. bucura-te, inseamna ca traiesti experientele foarte intens.

| alexa141 explică:

Folosim prezervativ:* si tot timpu se gata pe mine...

| alexa141 explică:

Scuzati.ma ca am uitat sa mentionez ca folosim prezevativ.si se vede pe prezervaativ.si sperma curge.da ceea ce iasa din mine nu.e lipicoasa si e ca un fel de plastelina.dar mai moale.nu stiu cum sa mai explic.:-

| alexa141 explică:

Mai! ne protejam! curge din mine! e foarte diferita fata de sperma! sperma curge, e lichida, ce iasa din mine nu! doamne rolling eyes cat de nesimtiti pot fi uniisad si se mai mira uniii de ce urasc tara asta...

| alexa141 explică:

@xCat, nu am de unde sa stiu draga mea:* nu am mai patit niciodata, de aia am intrebat...si nu cred ca ar fi trebuit sa ma faci cretina, atata timp cat nu sti e fel de persoana sunthappy
@XoOxXo iti multumesc pentru raspuns:*

| alexa141 explică:

Va multumesc : XoOxXo, brandiburu, princess pentru rapunsuri si pentru ca nu m.ati tratat ca altii:*

| princess_2636 a răspuns:

Salut,da asta nu e sperma sincer sa spun nu stiu ce este dar stiu precis ca fiecare fata are asa ceva. iata chiar citeodata opservam asta si pe chiloteti asta din cauza ca ne excitam.asa am inteles la scoala

| alexxa20 a răspuns:

Se numeste spermatozoid, cu acel lucru se fac bebelushi eu zic ca e mai bine sa te protejezi, ai invatat ( ma rog daca ai invatat) de el in clasa a 7-a ar fi trebuit sa stii asta mai ales daca deja ai avut un contact sexual si ai grija poti ramane insarcinata fffff repede spune-i sa foloseasca prezervativul sau tu anticonceptionalele ( frateeeee, pana si eu stiu si am 13)

| SoryNNN a răspuns:

Se numeste sperma! si se produce in ouale lui...

| Maryanutzu98 a răspuns:

Spermatozoid se numeste