| Capsuinkaadulcicaa a întrebat:

am o intrebare si va rog sa nu radeti! Azi dimineata cand m-am dus in camera parintilor(ei nu erau acolo) am gasit un ambalaj de love plus(prezervativ)! nu stiu cm sa-i intreb ce au facut sau ce e cu ala!laughing ma-u intrebat cm am dormit si am zis ca nu prea am dormit din cauza ca se auzea muzica de la pensiunea de langa casa mea, si ia-m intrebat si eu cm au dormit si tati a zis ca nici el nu prea a dormit iar mami a zis ca toata seara a dormit busteanlaughing. credeti ca...le mai arde de asa ceva la 30 si ceva de ani?laughingva rog nu stiu sa-mi ziceti ce ar putea fi cu ala(adica ce cred eu?) rog seriozitate!

Răspuns Câştigător
| PanaceuUniversal a răspuns:

Fata draga... intr-o lume normala unde copii de 15 ani nu s-ar "freca" prin boscheti, un cuplu este activ sexual intre 20 - 45 ani! cu perioada cea mai activa find in jurul varstei de 30 de ani, cand femeia se afla la punctul culminant daca pot spune asa!

| Capsuinkaadulcicaa explică (pentru PanaceuUniversal):

Da dar mie mi se pare anormal! si parca nu-mi vad parintii facand asta..nu stiu parca nu-mi vine sa-mi mai respect paintii! ce sa fac? ajuta-ma!cryinge greu pentru un copil sa afle asemenea informatii despre parintii ei

| Capsuinkaadulcicaa explică (pentru PanaceuUniversal):

Imi poti da mai multe detalii despre aces,, punct culminant''?

| Ea12345 a răspuns (pentru Capsuinkaadulcicaa):

Informatii? Pe bune, cum crezi ca te-au facut pe tine? Obisnuieste-te cu ideea, toata lumea care se iubeste face asta si e normal ca parintii tai sa o fata daca inca se iubesc. Nu ai de ce sa ii respecti mai putin, nu inteleg de ce gandesti asa.
SI acel,, punct culminant" se refera la faptul ca atunci femeia este cea ma dornica si avand destula experienta, se cunoaste pe sine si partenerul. Nu e nimic anormal.

| PanaceuUniversal a răspuns (pentru Ea12345):

Ai spus exact ce as fi spus si eu!

In legatura cu respectul: Nu te mai gandi la chestia asta. Este normal, si se intampla peste tot. Si, pana la urma ai vazut doar un ambalaj! In plus crede-ma... un cuplu care nu mentine planul sexual, nu are viitor lung... de asta exista divort dupa 2-3 ani de casnicie!

15 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

30 si ceva? Glumesti? Sunt inca activi, poate chiar foarte activi! Este normal sa faca dragoste, sunt inca tineri, se iubesc. Si de ce sa ii intrebi ce e cu prezervativul? Pana la urma sunt casatoriti, pot face sex oricand vor. Nu ai dreptul sa ii tragi la raspundere, ei sunt parintii tai si asa te-au facut si pe tine. O sa vezi la 30 de ani ce chef o sa ai si tu cu sotul/sotia ta. Nu e nimic anormal. Parintii mei au peste 40 si sunt inca activi si eu vorbesc foarte deschis cu mama despre asta si nu ma deranjeaza. Mi se pare normal sa vorbesti cu mama ta despre sex si sa stie exact cum sta treaba in viata ta.

| Capsuinkaadulcicaa explică:

Va multumesc pentru raspunsuri! va-si da funda la aproape toti dar na ce sa afc..nu pot da decat una

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai la 30 si ceva de ani e cel mai interesant, ai experienta, stii ce sa faci si cum sa faci. de ce sa nu le mai arda de sex?

| PikaRawrr a răspuns:

Sa iti arda tie inainte de cartea de romana.

| papusica987 a răspuns:

Doamneestraight face
ce intrebare pui si tu...
crezi ca sexu il faci numai cand ai 14 ani?
e absolut normal sa faca sex si la 50 de ani.
crezi ca odata cu varsta iti dispare chefu? fi serioasa!

| leftside a răspuns:

laughing Normal ca le arde, la 30 de ani sunt in putere rolling on the floor

| Fast92 a răspuns:

Cand o sa ai si tu varsta lor ai sa privesti aceste lucruri cu alti ochi. Cand doi parteneri fac dragoste inseamna ca se mai iubesc ..si este ceva normal.

| dyabolic a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa fii ferici/a ca parintii tai se iubesc si nu ai probleme de familie. Viata sexuala intr-un cuplu e normala la orice varsta. Nu intreba, poti sa-i pui intr-o situatie jenanta. Sa faci dragoste cu sotul tau este natural asta inseamna viata de cuplu.

| dya_2845 a răspuns:

Stiu cum e la fel patesc si eu si pe mine ma deranjeaza lucru asta da nah ce sa le faci? si a mei au 30 si cv de ani

| Sonia10 a răspuns:

Buna. E foarte normal sa faca asta la 30 si ceva de ani. Cunosc o prietena care a spus ca si bunicii ei fac treaba asta, la inceput nu mi-a venit sa cred, dar asta e adevarul. E treaba lor daca au facut si nu trebuie sa ii intrebi nimic.

| Capsuinkaadulcicaa explică (pentru Sonia10):

Dar nush..parca ma deranjeaza nu stiu cm sa-ti explic! sa-ti explic asta e ca si cm as incerca sa-ti explic ce gust are apa.pur si simplu ma Deranjeaza...si puteau si ei sa arunce ambalaajul ala.k mi s-a facut si rau cand am vazut.m-i se pare ceva anormal..adik imi poti explica dc? pur si simplu simt nevoia ca si cei mai tineri?