| farfuriecusclipici a întrebat:

Buna TPU...am o mare problema : am fost la un baiat acasa (era singur acasa). Nu eram singuri.mai erau si alte fete/alti baieti. Ideea este ca toti stateau destul de departe fata de acel baiat si eu eram singura care statea aproape(in aceeasi scara cu el). asa ca toti au plecat pe la ora 21:30 si noi am mai stat(mentionez ca suntem cei mai buni prieteni)asa ca am decis sa ne uitam la un film el a ales unul de groaza stiind ca mie imi plac foarte mult.
Era o faza in film cu 2 tipi care erau singuri intr-o casa si se iubeau profund(adica faceau sex)in timp ce in bucatarie zburau farfuriile dupa aceasta faza prietenul meu cel mai bun a inceput sa ma stranga in brate.( stateam in pat) si sa incerece sa ma sarute si i-am zis ca suntem prieteni si atat apoi a adus o sticla de vin si am inceput sa bem si sa bem si sa bem pana cand am terminat-o si s-a terminat si filmul aprindem televizorul sa ne uitam la altceva si la un momentdat a dat din greseala pe un post porno si m-a intrebat daca vreau sa o facem fiind beata i-am spus ca da si am facut-o fara prezervativ (mama mea stia ca sunt la el si stia ca suntem buni prieteni(am copilarit impreuna) asa ca m-a lasat sa dorm la el doar eram in acelasi bloc acelasi scara un etaj mai jos). Dupa m-a intrebat daca ma simt bine si i-am spus ca ma simt confuza.
A doua zii dimineata am fost acasa sa imi fac un dus iar mama m-a intrebat ce am facut la ea si nu am stiut sa ii raspund.
A trecut 1 luna de atunci si inca nu mi-a venit ciclul si m-am ingrasat 1kg si ceva(aveam 45kg acum am 46, 29) mi-e frica sa nu fiu gravidamaine o sa imi cumpar un test de sarcina sa vad daca e adevara daca da. Ce ma facI don't want to see cred ca daca afla mama dorm la usa. Si in plus nici prietenul mau nu prea mai vb cu mine de atunci

Răspuns Câştigător
| anestiuta a răspuns:

Conteaza foarte mult varsta. Fa-ti un test de sarcina si spune-i totusi mamei tale despre ce s-a intamplat indiferent de rezultat.Te poate ajuta, si chiar daca nu te intelege de la inceput, o sa isi dea seama ca ea este singurul tau sprijin, ca trebuie sa fie acolo cand ai nevoie.
Ar trebui luat si "amicul" tau putin la rost. Este de-a dreptul un om marsav. Ai grija de tine si poate nu ai de ce sa te sperii. Sa stii ca se poate chiar sa slabesti in primele saptamani de sarcina, datorita socului pe care trebuie sa il suporte organismul tau.Plus ca ciclul poate fi dereglat de orice :raceli, pastile, bai prea calde sau prea reci, stres, suparari. Imi pare rau pentru ceea ce ti s-a intamplat. Mult succes, iti tin pumnii si sper sa fie totul bine!

| farfuriecusclipici explică (pentru anestiuta):

Multumesc foarte mult pentru sfarturihappy Mi-am facut testul de sarcina si a iesit negativ. Sincer nu stiu de la ce m-am ingrasat atat de mult...si ai dreptate e mai bine sa vorbesc cu mama despre asta.si in privinta varstei am aproape 17 ani:d.Inca o data multumesc>big grin

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Mare greseala ai facut, nu stiu cum o sa te descurci in toata povestea asta!
Ai toate sansele sa fi insarcinata, regret.

| Adina77 a răspuns:

Nu mai bate toba pe la lume.
Fa testul si daca-i pozitiv spune-i mamei tale.
Si decideti impreuna ce este de facut, chiar de-i greu.

| Vasybulan a răspuns:

De esti insarcinata ai doua optiuni: sa faci avort sau sa ii spui mamei tale absolut tot. Tine cont insa ce avortul inseamna de fapt crima. Pentru ca ce ai tu acolo in burtica(daca ai) se numeste suflet si are si el o inima. Totusi decizia este a ta. Si va trebui sa hotarasti daca alegi cu mintea sau cu inima. Numa bine

| misssknow a răspuns:

Wowwwww eu cred ca cel mai bine e sa spui adevarul despre sarcina si sa vb cu amicul tau despre ce s-a intamplat si sa ii spui mamei tale in caz in care vrei sa pastrezi sarcina acum depinde ce varsta ai daca merita cea ce ai facut ca sa ramai acum cu un copil daca nu vrei sa afle mama ta atunci strange bani pentru avort impreuna cu prietenul tau te ajunge la 2 milioane dar inainte sa o faci uitate aici
http://www.youtube.com/watch?v=fRsCLY2oGZU

| Ilie_Robert_1998_UkiQ a răspuns:

Bine ca ai scapat tongue

| georgiana04 a răspuns:

Amicul asta al tau e un pork...si a propus asta de la inceput. dupa ce te a sarutat prima data si tu i ai sous ca suneti amici si a adus vinul.asa amic, mai bine lipsa.sa ii fie rusine.bine ca nu esti gravida:*

| Anonimus2132 a răspuns:

Srange bani sa cumperi haine pentru el/ea si t emuti cu ala in casa