| seby1718 a întrebat:

Am o nelamurire. Ciclul prietenei mele de acum 2 luni a intarziat 2 zile si a durat 2 zile si a fost slab cantitativ si maroniu, acum 1 luna ciclul a fost de 4-5 zile mult cantitativ(ca un ciclu normal) dar a venit intarziat 2 zile, maine ar trebui sa ii vina ciclul dar nu simte nimic niciun simptom de ciclu are doar sanii sensibili, nu durerosi, doar sensibili. Credeti ca acel ciclu de acum 2 luni a fost fals? Dar acum 1 luna a fost ciclu normal. Ce ar putea fi? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Dilema voastra (de fapt a ta) se poate rezolva extrem de rapid si precis, printrun simplu test de sarcina al carui rezultat va fi in proportie de peste 99% valid, valabil si corect fiindca a trecut mai mult de 7-10 zile de la acea menstruatie atipica/anormala.
Modul corect de efectuare a testului de sarcina este prezentat in urmatorul material/film educational :
https://www.youtube.com/watch?v=aWIpgoDTknk
Multa sanatate!

| seby1718 explică (pentru corbulalbrosu):

Ideea e ca acel ciclu a durat 2 3 zile slab cantitativ maroniu dar urmatoarea luna a fost unul normal. Menstruatia falsa dureaza cateva ore maxim 1-2 zile si se manifesta la 1-4. Ideea e ca singura "frica a mea"este legata de petting(niciodata ea nu a avut lenjeria jos de pe ea) ultimul petting fiind practicat inainte de ciclul normal(deci nimic suspect in ultima luna).

1 răspuns: