| BiancaDRox a întrebat:

Am o nelamurire foarte mare. In a 14a zi dupa menstruatie..adica perioada de ovulatie..am avut contact sexual protejat cu prietenul meu. Tin sa precizez ca el a terminat afara si am verificat prezervativul si era ok, nu era spart. Dar ieri trebuia sa imi vina ciclu si nu mi-a venit. Sanii ma dor doar atunci cand trebuie sa vina ciclul si acum ma dor si mi-au aparut cosuri specifice perioadei de ciclu. As vrea sa stiu daca totul e bine si nu exista nici un risc.
Fundaaa

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Sanii durerosi si cosurile sunt semnele specifice premenstruale in cazul tau, deci nu ai de ce sa te alarmezi.Menstruatia nu este reglata sa functioneze precis precum un ceas elvetian, poate avea anumite abateri. Intarzierea se poate datora factorilor medicali sau hormonali. Poti fi linistita menstruatia va apare deoarece nimic din ceea ce se intampla cu tine nu poate induce ideea unei posibile sarcini. Stai linistita nu te stresa, menstruatia va apare cat de curand.Pa,pa.

| BiancaDRox explică (pentru corbulalbrosu):

Azi au inceput sa nu ma mai doara sanii asa tare, aproape deloc si inca nu mi-am venit menstruatia.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru BiancaDRox):

Nu inseamna ca menstruatia s-ar indeparta in timp sauar intarzia si mai mult.Incearca sa nu te stresezi deoarece poti afecta si mai mult activitatea hormonala.Momentan nu poti face nimic deosebit, poti doar astepta. Daca ai posibilitatea si disponibilitatea ti-ai putea face o analiza de sange intr-un laborator prin care sa ti se testeze daca in organismul tau exista sau nu hormonii de sarcina, dar asta doar sa te linistesti 100% cu privire la faptul ca NU ESTI GRAVIDA. Te sfatuiesc sa te linistesti.Pa pa.

| BiancaDRox explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc foarte mult! Ma linistiti de fiecare data! happy

| corbulalbrosu a răspuns (pentru BiancaDRox):

Consider ca asa este normal. Ti-am trimis un mesaj, in cazul in care doresti sa discutam si in particular.Ma poti accesa oricand.Pa,pa

| BiancaDRox explică (pentru corbulalbrosu):

Am sters din greseala mesajul big grin Daca puteti sa il trimite-ti din nou

| corbulalbrosu a răspuns (pentru BiancaDRox):

Ti-am trimis un alt mesaj.

14 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă ai făcut sex protejat cu prezervativ & dacă l-aţi folosit CORECT şi aţi verificat prezervativul după actul sexual ( să NU fie rupt ), atunci NU ai cum să rămâi însărcinată happy

Oricum, menstra poate întârzia câteva zile ( fără vreo cauză anume )...
Ai răbdare că va apărea în zilele următoarewinking

Toate cele bune.

| Alin1995312 a răspuns:

Aceeasi problema are si prietena mea. Te rog sa-mi spui daca tie ti-a venit

| BiancaDRox explică (pentru Alin1995312):

Hello. Mie mi-a venit. sper sa i se intample asta si prietenei tale. Si sa nu se streze in halul in care m-am stresat eu

| corbulalbrosu a răspuns (pentru BiancaDRox):

Iti transmit cele mai sincere sentimente de multumire sufleteasca. Pa, pa.

| sena_4533 a răspuns:

Mai asteapta 3-4 zile, e posibil sa fii racita jos si sa intarzie(este normal)... daca nu a venit du-te la un control ginecologic

| BiancaDRox explică (pentru sena_4533):

Dar despre intamplarea mea minune ce spuneti? Adica este totul inregula? Ar trebui sa fiu stresata sau sa ma relaxez si sa astept?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru BiancaDRox):

Ti-amtrimis un mesaj.

| sena_4533 a răspuns (pentru BiancaDRox):

Cum ti-am mai spus e posibil sa fi racit un pic jos, mai ales ca ai si simptomele adecvate...nu cred ca sunt motive de ingrijorare...un motiv de ingrijorare ar fi sa iti intarzie ciclul mai mult de 7 zile