| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU... Am o o problema mare... Am fost violată mai de mult de un baiat... Si nu mai sunt virgina... Chestia e că acum am iubit... Si nu pot sa ii spun ca nu mai sunt virgină... Adică... Nu eu am vrut sa nu mai fiu... Dar nu pot sa ii zic... Il iubesc foarte mult, aș muri fara el...

Ce credeți ca ar trebui sa fac? (P.s am 13 ani)
Dau fundă love struck

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Măi copilă, după ce că și-a bătut joc de tine un nemernic, acum te-a făcut altul de cap să-l iubești și tu crezi că la 13 ani reușești să îți dai seama cu siguranță dacă nu cumva ȘI ăsta tot sex (și nimic altceva) vrea de la tine? M-ar întrista să afli peste scurt timp că am dreptate.
oricum, strict la obiect: atunci când iubești pe cineva, acela merită să nu-i ascunzi nimic (mai ales dacă anumite lucruri NU au depins de tine când s-au întâmplat). Iar dacă el are vreo problemă cu orice ar afla de la tine, atunci cu siguranță NU te merită.

11 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

1. Himenul poate lipsi si din nastere! 2. Se poate rupe si de la bicicleta, balet sau calarie. 3. Un tip care "pretuieste" mai mult himenul pe care ar vrea el sa il penetreze primul, decat tu ca persoana, suflet, minte si trup, nu te merita, cauta altul care te va aprecia neconditonat, pentru ceea ce esti tu cu adevarat! 4. Se mai poate rupe si daca te masturbezi mai intens. 5. Ideal ar fi sa faci doar Petting, pana la o varsta adecvata. Dar la varsta asta ar trebui sa te preocupe cel mai mult invatatul si dezvoltarea personalitatii in mod pozitiv!

| Aasdfghj a răspuns:

Ai 13 ani, ai iubit, il iubesti... Doar mie mi se pare ciudat?laughing) Daca nu e nicio gluma, spune-i adevarulhappy Ce rost are sa minti?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

La 13 ani i ti arde de iubit? scoala sa fie pe primul loc nu iubitu.

| corbulalbrosu a răspuns:

NICIODATA, nimeni nici chiar un medic ginecolog nu poate confirma daca ai facut vreodata sau nu sex real/adevarat si nici daca te-ai masturbat mai ales in situatia in care himenul vaginului tau este intact din punct de vedere fizic. In cazul in care himenul tau a fost lezat/rupt in urma acelui viol, acest lucru se poate intampla si din alte motive, cum ar fi masturbare, gimnastica, mers cu bicicleta, etc. deci nu doar prin sex. De asemenea nimeni si niciodata nu poate preciza in ce moment sauce mod s-ar fi produs/petrecut deflorarea in cazul in care s-a intamplat deja asa ceva. Chiar si in cazul in care persoana este consultata si nu mai este virgina acest lucru nu se poate constata deoarece patrunderea penisului in vagin nu lasa absolut nicio urma. In concluzie, niciodata nici chiar un medic ginecolog nu se poate pronunta in privinta virginitatii tale deci cu atat mai putin si-ar putea da seama de acest lucru un baiat indiferent cine ar fi acesta. Multa sanatate

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Si la ce varsta ai fost tu violata?
Si nu iti face griji. Daca te iubeste o sa inteleaga.

| Oana92 a răspuns:

E interesant cum o fetita mai mica de 13 ani care a trecut printr-un eveniment atat de traumatizant cum e un viol are chef de sex si problema ei existentiala e ca nu vrea ca prietenul sa afle ca nu mai e virgina...

| pufulescu a răspuns:

Mai intai spune ce varsta are iubitul tau si cata experienta in sex! Daca stim lucrurile astea putem spune daca isi va da seama ca mai esti virgina sau nu. Mai clar, daca el are 14 ani nu sunt sanse sa se prinda ca nu mai esti virgina. Si chiar daca e mai in varsta, tu spui ca ai avut doar un singur contact sexual deci vei avea dureri cand o faci cu el, nici macar nu va fi nevoie sa mimezi. Daca e vorba doar de " spus ", de povestit lucruri intime, sa stii ca la nici o varsta nu esti obligata sa dezvalui cati parteneri ai avut. La 23 de ani, nu la 13, poti spune foarte bine ca ai avut un singur iubit in perioada liceului.

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Copilu`, ai 13 ani!
Chiar dacă ai avut o experiența sexuala dorita sau nedorita, asta nu înseamna ca ești pregătita pentru a iți începe viata sexuala. (contact sexual dorit si regulat)
1. Daca iubesti pe cineva si el simte la fel, nu ai de ce sa-i ascunzi o experienta nefericita a vieti tale.
2. Chiar daca este vorba de acest baiat sau de altul, a imparti experientele vieti tale, ramane totusi strict alegerea ta. Nu are de unde sa isi dea seama daca esti sau nu virgina.
Daca totusi alegi sa intreti un raport sexual cu el si nu sangerezi, explica-i ca nu toate fetele sangereaza la dezvirginare. Daca nu te crede, macar afli cat de mult te iubeste!

| Dany3l16 a răspuns:

Si la cati ani ai fost violata la 12? ce se intampla aici? laughing

| anonim_4396 explică (pentru Dany3l16):

Ar fi de ras, daca nu ar fi de plans!

| Vulpița26 a răspuns:

Ai putea sa ii spui iubitului tau ca ai fost violata, ca nu e vinata si ca nu ai vrut sa se intample, daca iubitul tau este mai mare decat tine sunt sigura ca va intelege. Dar daca sunteti de varste apropiate ar trebui sa ii spui peste 2-3 ani. Dar eu cred ca ar trebui sa faci ce crezi tu ca e mai bine, alegerea este a ta. Si nu uita ca o relatie se bazeaza pe sinceritate.
Multa sanatate!