| ExXxTxAxSxYx a întrebat:

Am o problema cam des intilnita..imi
place de o fata foarte mult si nu stiu exact daca si ea ma place.Ea este mai mare ca mine cu un an, facem antrenament impreuna si nu prea vorbim dar dupa atrenament am reusit sa plec cu ea si cu inca un baiat.Mergind noi trebuia sa plecam la casele noastre iar ea trebuia sa plece pe acelasi drum cu baiatul acela dar a ales sa mearga cu mine zicind ca poate merge si pe acest drum si neam pornit noi...pe drum nu prea am vorbit mult,am vorbit despre scoala,antrenament etc.M-a intrebat ce medie am la scoala si i-am spus si ea m-a felicitat, m-a mai intrebat cit mai am de gind sa vin la antrenament si eu i-am spus ca mult timp deoarece imi place si ea a spus ca la fel si ea.Pe drum ea a stat mai mult cu telefonul in mina dar de multe ori se uita la mine in ochi.La final am dat mina cu ea si ne-am dus sprep casele noastre.Am observat ca ea era dura cutoti baietii dar cu mine nu.As vrea mai mult ajutor de la fete, dau funda!

Răspuns Câştigător
| TanteMarianne a răspuns:

Te place.(dar inca nu ca iubit) fa-i un gest frumos lasa-i niste flori sau altceva. dupa ai putea sa o inviti undeva sau sa o conduci mereu acasa.
fiind o fire mai dura si mai rece nu se ataseaza asa de repede si doar ca e cu tine mai blanda nu inseamna ca-i innebunita dupa tine. oricum e in directia foarte buna. tot asa...happy

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Asteapta pana cand iti va sari ea de gat, te va saruta si apoi te va invita in oras la un suc.

| Idontcare69 a răspuns:

Te considera simpatic. Esti un prieten bun pentru ea si chiar s-ar putea sa te placa. Incearca sa vorbesti cat mai sincer cu ea, ar aprecia asta. Intreab-o daca te place, nu ai nimic de pierdut. Faptul ca a ales sa mearga cu tine si faptul ca te privea in ochi sunt mici semne. Invit-o la un suc si vorbiti deschis, sigur asta te va ajuta. Fi tu cel care face primul pas! Bafta!