| puiutzz27 a întrebat:

Am si eu o dilema pe care as vrea sa mi-o lamuresc. In ce conditii poti ramane insarcinata daca fata respectiva este virgina (fara sa fie dezvirginata). Am inteles din alte surse ca se poate. dar cum?

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde ce intelegi prin virginitate. Virgina este numai o femeie care nu a avut niciodata contact sexual (oral, anal, vaginal, masturbarea de catre partener sau a partenerului). O astfel de femeie NU poate ramane insarcinata.
O femeie care are himenul intact si n-a avut niciodata penetrare vaginala, poate ramane insarcinata daca sperma sau lichid preejaculator ajung pe vulva ei (de exemplu daca isi masturbeaza partenerul si acesta ejaculeaza pe organele ei genitale externe). dar acea femeie nu este realmente virgina.

| тecнιннιlα a răspuns (pentru Brigaela):

Stai putin O_O. Sunt confuza. Am inteles explicatia ta prin faptul ca daca o fata are contact sexual nu neaparat vaginal nu mai este virgina, DAR nu inteleg faptul ca acea fata nu poate ramane insarcinata, iar una de exemplu care a facut anal sau oral POATE straight face din moment ce in ambele situatii vaginul nu a fost atins si este intact.

| тecнιннιlα a răspuns (pentru Brigaela):

Fac o paranteza. Ma scuzi happy am uitat sa specific ca inteleg si sunt de acord ca poti ramane insarcinata fiind virgina. Doar explicatia mi se pare fara sens thinking din punctul meu de vedere.

| Brigaela a răspuns (pentru тecнιннιlα):

N-ai inteles ce-am zis. Nu poate ramane insarcinata prin contact anal sau oral, dar nici nu e virgina. Am zis clar: o femeie virgina nu poate ramane insarcinata. evident ca o femeie care face doar sex oral sau anal nu poate ramane insarcinata, dar o femeie care nu a avut nici o penetrare, dar i s-a ejaculat pe vulva, poate ramane insarcinata.

| тecнιннιlα a răspuns (pentru Brigaela):

Acum am inteles happy, multumesc.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, se poate dacă el stă la intrarea în vagin, nu intră dar o poate stropi. O singură picătură dacă ajunge înauntru și ea mai este și la ovulație, poate rămâne însărcinată virgină.
Mulți adolescenți fac astfel de jocuri, doar le ating și apoi au mari probleme, sarcini nedorite, boli cu transmitere sexuală, etc.
Pa, pa.

NOname
| NOname a răspuns:

Dacă a avut un contact sexual (de orice fel (și "joaca" intră aici)), nu mai este virgină. Însă da, poate să rămână însărcinată, neavând vreodată o penetrare vaginală. Este de ajuns ca sperma să ajungă în vagin, iar ea să fie la ovulație.
Așa că mai ușor cu joaca! Succes.

| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Doamne cate legende de a ramane insarcinata,cum sa ramai fara sa faci se*?
Adica daca tipa este virgina,cum poate sa ramana insarcinata?
POte virtual,asa ca,sa fim seriosi,o femeie ramane insarcinata,in momentul in care are contact sexual neprotejat,astfel incat sperma sa ajunga,chiar si o picatura,in vagin.
Numai in conditiile astea,o femeie ramane insarcinata,si binenteles, raportul sexuala neprotejat, este in perioada fertila!
Numai bine!

| CristiB93 a răspuns:

NU se poate sa ramana in alte conditii

| Gabriella24 a răspuns:

Nu se poate sa ramana insarcinata o fata care e virgina!

| alafaranume a răspuns:

Sanse foarte mici aproape de 0, chiar mi-e app imposibil sa cred ca poate sa ramana virgina.in ce conditii? pai trebuie ca spermatozoizii intr-un fel desi nu prea vad cum doar daca nu ii bagi tu cu pipeta, sa ajunga in vaginul fetei alte modalitati nu vad pentru ca de exemplu chiar si baie daca ati face impreuna si ti-ai da drumul in apa sa zicem tot nu ar putea ajunge pentru ca in apa spermatozoizii mor, deci de te-a speriat pe tine asa de tare? sau ce lucru dubios ati incercat?

| puiutzz27 explică:

Ok... pai sa zicem ca ne-am cam "jucat putin". insa eu fiind virgina am hotarat sa nu-si introduca penisul in vaginul meu, iar de ejaculat nu a ejaculat pe mine. Cu toate acestea am avut putina sperma pe deget si fara sa constientizez mi-am atins zona, fara sa-mi introduc degetul inauntru, iar apoi m-am sters repede. Problema e ca eu eram in perioada fertila atunci iar acum mi-a intarziat menstruatia cu 5 zile aprox. mi-e cam frica si nu stiu ce sa cred sau ce sa fac