| ...:::.danut.:::... a întrebat:

Poti ramane insarcinata daca esti virgina?hee hee

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca barbatul ejaculeaza pe vulva unei fete virgine, spermatozoizii pot patrunde in vagin si, daca fata e in perioada fertila, poate sa se instaleze sarcina.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Da, poate ramane si dintr-o joaca minora, dar sunt cazuri 1 la N milioane...

| Malvina24 a răspuns:

Daca cumva ajunge sperma in vaginul tau de ce nu! Chiar de esti virgina himenul tau are un mic orificiu pe unde se pot strecura spermatozoizii insa cazurile sunt extrem de rare si se petrec de obicei la cei care fac petting!
Pentru a ramane insarcinata e nevoie de o cantitate mai mare de sperma in INTERIORUL vaginului. DEci, mai greu! permatozoidul rezista si 3 zile in mediul intern feminin, asa ca la mijloc sunt mai multi factori! Am, intitiva ca Fecioara Maria a ramas virgina fiind(asta se pune?)

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Adica la primul contact? Normal că poţi(mă rog, ea poate tu nu că eşti băiat) dacă nu vă protejaţi.

| plasticstyle a răspuns:

Poti ramane insarcinata daca esti deja gravida:O

| gabitza_6878 a răspuns:

Logic rolling eyes
daca spermatozoidul fecundeaza ovulul e normal sa ramana insarcinata.chit ca e virgina, chit ca nu

| kaTTsu a răspuns:

Vrei sa te las bortzos?hee hee

| procust a răspuns:

Nu prea ai cum sa ramai insarcinata in cazul asta, trebuie sa existe penetrare (ce duce automat la dezvirginare) si ejaculare in vagin, in principiu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are dreptate malvynutza. dar am si eu o intrebare. ce se intampla daca a lasat prezervativul in tine. fara sa.si dea seama?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o problemacrying( acum cateva zile am facut`o pentru prima datha si-a dath drumu` in mine crying( dupa maxim 2 ore de la contacth am urinath din auzithe acesth lucru favorizeaza intreruperea unei sarcini nu stiu ce sa zic dati`mi un sfath urgentcrying(

| crisss_5134 a răspuns:

Nu conteaza daca esti virgina sau nu, din moment ce ati avut contact sexual neprotejat, poti ramane insarcinata. Dar parca este vorba de prietena ta nu? Da, se poate sa fi insarcinata dupa primul contact sexual ( fiind virgina ).

C.

| lecoriievonc a răspuns (pentru crisss_5134):

Din moment ce ai avut contact sexual e clar ca nu esti virgina. Get your facts straight, little girl.

| botikmik a răspuns:

Cu siguranta,.laughing))vrei sa ramai insarcinat?laughing