| ĤĔĹĹŐРĨŚŚŶ a întrebat:

Hey...am o intrebare(prosteasca probabil) Poti sa ramai insarcinata daca esti virgina?
De ex. Sa spunem ca am facu sex (nu am facut eu, o prietena )de 2 ori si sa nu se fi rupt himenul, adica sa nu fi dezvirginata,,, si sa se poata sa-si dea drumu in ea.
Poate ramane insarcinata?

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu se poate sa ramana insarcinata daca e virgina si da.e posibil sa nu se fi rupt himenul

| doc69 a răspuns:

Himenul se poate rupe mai greu daca este himen elastic, de ramas clar ramai daca sperma este inauntru., spermatozoizii traiesc in mediu cam 24 de ore deci suficient timp.

| deeeeea1 a răspuns:

Da poate

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Dacă a făcut sex de 2 ori, chiar dacă NU s-a rupt complet himenul, POATE să rămână însărcinată din moment ce a penetrat-o ( a introdus penisul în vaginul ei ) şi dacă a ejaculat în vagin ( sau dacă a ieşit lichid preseminal, care POATE conţine spermatozoizi )!

| Mirunelu a răspuns:

Da se poate sa ramai insarcinata chiar daca nu s-a rupt himenul. Acesta nu are rol de bariera, nu te protejeaza impotriva a nimic. Numai prezervativul poate impiedica sperma sa ajunga in vagin.

| KeporLove a răspuns:

Da!

| NbhdDaughter a răspuns:

Da,sa stii ca poate.Pentru ca dupa cum stii, himenul are o gaurica ft mica pe unde iese menstruatia.Si daca prin acea gaurica intra sperma atunci poate.