| georgiana2100 a întrebat:

Poti ramane insarcinata daca sunt virgina?

13 răspunsuri:
| Bianca1001Bia a răspuns:

Da, daca sperma ajunge in vagin, si tu esti in ferioada fertila, adica, cand are loc ovulatia

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Bianca1001Bia):

Prin inseminare artificiala si ramai si virgina chiar si dupa nasterea prin cezariana.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ta vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca da, cu conditia ca femeia sa fie fertila. Din momentul aparitiei menstruatiei si pana in momentul inceperii menopauzei, adica disparitia menstruatiei o femeie poate ramane insarcinata direct daca in vaginul ei intra sperma (prin orice mod) sau indirect prin inseminare artificiala.

| minrest a răspuns:

Da, numai daca ajunge sperma in vagin.

| SkyPilot a răspuns:

Da, daca la intrarea in vaginul tau este depusa o cantitate suficienta de sperma iar tu esti in perioada fertila. Himenul nu este o bariera.

| MskDesign a răspuns:

Bineinteles ca da! Daca ati facut sex neprotejat, orice este posibil.

| Țoglă a răspuns:

Tu credeai că ai scut acolo?

| LineGuide a răspuns:

Da, se poate.

| Ronnie35 a răspuns:

Da, poti ramane insarcinata, chiar daca nu faci sex.
O picatura cat de mica de sperma ajunsa in vaginul tau, poate produce o sarcina.

| Manole_Vanessa_1998 a răspuns:

Sti cum suna intrebarea ta " Mama ta e virgina "?

| Mindilica a răspuns:

Bineinteles.