| ...:::.danut.:::... a întrebat:

am si eu o intrebaresad daca iti bagi degetul in vagin [te joci sau...intelegeti voi] poate vedea doctorul? te poti dezvirgina? sangele curge la orice dezvirginare? vreau cat mai multe explicatii! multumesc frumos!

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca iti rupi himenul, ginecologul va vedea. Iti poti rupe himenul cu degetul, desi adesea nu se intampla. 20% din femei nu sangereaza la dezvirginare.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Depinde cat de adanc a intrat degetul si cat de elastic este himenul! Poate fi si.si! Sange nu curge la orice dezvirginare.

| TąNyą a răspuns:

Dacă te masturbezi cu obiecte te poţi dezvirgina, doar cu degetul nu. În general doar la un contact sexual se poate numi dezvirginare.
Depinde de fiecare fată, unele au himenul elastic, altele il au neelastic. Himenul elastic dupa rupere e posibil să nu curgă sânge, iar dacă trece mai mult timp de la ultimul contact sexual se poate regenera. La himenul neelastic : l-ai rupt aşa rămâne.

FantaSZy.

| Dizzydizz a răspuns:

Daca a curs sange in momentul cand ai bagat degetul atunci da, numai esti virgina si doctorul poate vedea. daca nu a curs poti sta linistita.
Mereu curge sange cand te dezvirginezi, fara exceptie

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Depinde de himenul fiecareia.Nu la toate curge sange, normal ca bagand degetul usor usor se largeste cate un pic si normal ca poate vedea doctorul ginecolog

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Buna.Esti baiat si pui asemenea intrebari? In fine.
Da, himenul se poate rupe si daca introduci degetul, depinde.Nu toate fetele sangereaza la primul contact, unele au himen elastic iar altele se nasc fara himen.

| OanaG a răspuns:

De ce e doctor? Ca sa vada, normal ca o sa vadatongue Mai bine nu te du.tongue

| DrPedobear a răspuns:

Doctorul intr-adevar poate vedea orice prostii faceti voi cu o camera inghinala. Chiar si eu folosesc una pentru pacientii mei. Deci ai mare grija cum si cu ce te joci.
Sangele nu prea poate sa curga la orice dezvirginare, pentru ca oricum exista doar una, care se produce la ruperea himenului dupa o penetrare putin mai adanca. Daca esti baiat nu ai ce pierde, dar se considera ca te-ai dezvirginat cand te-ai masturbat prima oara.
Remember kids: Play Safe!
Dr.Pedobear is watching you masturbate!

| mihaiadrian a răspuns (pentru DrPedobear):

Am o prietena si ea imi zice ca e virgina iar eu nu cred, am bagat degetu si a intrat tot, am dezverginato? ..chiar nu stiu cum sa afli daca mai e virgina sau nu.cum pot afla? ma poti ajuta, te rog? multumesc

Răspuns utilizator avertizat
| DonAnonymius a răspuns:

Nu mai esti virgin/a atunci cand ai facut sex cu partenerul.Nu cand pur si simplu te-ai masturbat...Si nu va curge nimic.

| ...:::.danut.:::... explică:

Poate vedea doctorul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te duci la ginecolog doctorul poate vedea, da te dezvirginezi si cu degetul