| AlexKuzco a întrebat:

Buna,TPU! Am si eu o intrebare! Imi place de o fata si ma inteleg destul de bine cu ea ne-am si intalnit de cateva ori,asa si eu cred ca am ajuns sa fiu indragostit de ea! Mentionez ca ea are si un iubit, dar mi-a spus ca este o relatie la distanta si asta ma face sa ma intristez! Eu nu stiu daca ea ma place...am intrebat-o pe o prietena de a ei si mi-a spus ca i-a spus ei ca sunt dragut de treaba!
Vreau sa imi dati un sfat sau sa imi spuneti daca are rost sa mai ma chinui pentru ea! Multumesc

7 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Poti incerca insa "dragut si de treaba" e parerea universala a fetelor la inceput.
vorbeste cu ea, mai fa o gluma doua si vezi cum merge

| VerdeLila a răspuns:

Cel mai indicat ar fi sa vorbesti cu ea despre situatia relatiei cu iubitul ei de la distanta, iar daca te place, continua sa visezi la ea si sa o cuceresti.

| AlexKuzco explică (pentru VerdeLila):

Asta e faza ca nu stiu daca ma place! Si nu o s-o intreb din senin daca ma place :/

| VerdeLila a răspuns (pentru AlexKuzco):

Cand vb cu ea, intreab-o de relatia ei sa obs daca tine la el sau nu...gen:si iubitul tau ce mai face? si obs reactia ei. daca si tu ai o retinere sa discuti cu ea despre sentimentele tale, ramai doar cu presupusul.rar o fata face primul pas in a-si arata sentimentele fata de un baiat, daca acestea exista.

| Solitude15 a răspuns:

Salut ....ar rebui sa vorbesti cit mai mult cu ea si sa-i faci diferite complimente si poate o inviti la un suc sau ceva de genu incearca sa fii cit mai mult cu ea poate va fi o relatie frumoasa happyfundita

| AlexKuzco explică (pentru Solitude15):

Vorbesc destul de mult cu ea ii fac complimente ba chiar cand ii dau mesaj i spun" Ce faci frumii mea?" Gen!

| Spataru_Vlad_1985 a răspuns:

Da-i flori, futeo.