| cristi696969 a întrebat:

Buna tpu.am si eu o intrebare.o fata virgina poate sa ramana gravida?

26 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Teoretic,nu

| lollipops a răspuns (pentru mona):

Si practic? surprise

| mona a răspuns (pentru lollipops):

Practic....inca nu cunosc nici macar un caz in care fata virgina ramane insarcinata[excludem biblia], daca cunosti tu sa ma anunti, unii speculeaza vrute se nevrute cum ca s-ar putea intampla sa ramai insarcinata si daca esti virgina dar eu nu cred in toate prostiile

| lollipops a răspuns (pentru mona):

Poate nu ai inteles intrebarea(ce-i drept, cam ciufulita). Cred ca se referea la o virgina care are primul contact sexual.Sau poate nu...

| DNSK a răspuns:

Calule, mananci ovaz? normal ca da! tu ai intrebari serioase legate de subiectul asta si site-ul asta nu stiu cat te ajuta! pune mana si fa cautari mai amanuntite pana nu faci vreo prostie

| Adrianetc a răspuns:

Eu as sterge conturile la oamenii retardati ca aceast fenomen

| OnuOnulică a răspuns:

Bună
Normal...că poate.
Dacă o vor face protejați nu e nici o problemă dar dacă nu există urmă de protejare atunci rămâne.

| neutrino a răspuns:

Sa faca si sex cat cuprinde, sa ramana si virgina si gravida? Nu, la moda se poarta numai primele doua conditii! Fata sa fie desteapta!

| cristi696969 explică (pentru neutrino):

Doar ai bagat-o de cateva ori si nu i-a curs sange si ejaculezi in ea. poate sa ramana gravida din asta?

| corolav a răspuns:

Dacă te crezi Maica Domnului s-ar putea să se poată.

| Alcyon a răspuns:

Teoretic da. Daca baiatul pune mana pe sperma si pe urma o atinge pe fata in zona intima, normal ca poate sa ramana gravida. De asemenea, daca ejaculeaza pe vulva fetei, exista posibilitatea ca spermatozozii sa patrunda in vagin.

| Danysan a răspuns (pentru Alcyon):

Aceasta probabilitate este foarte mica deoarece nu sti ce fel de Himen are fata. Sunt acele tipuri de Himen care au doar o mica deschizatura asa zisu Himen Septat care poti sa ejaculezi si in ea ca tot nu ramane.

| Danysan a răspuns (pentru Alcyon):

O fata Virgina are cea mai mare probabilitate sa ramana daca Ejaculezi in ea, cu conditia sa ii Penetrezi Himenul. Exista un tip de Himen, vorbim de cel septat care poate ajuta in evitarea unor lucruri nedorite chiar daca ejaculezi in fata. Ideea e ca nu prea ai de unde sa stii daca e asa.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Danysan):

Nu e adevarat, incurci tipurile de himen

"Himenul septat
Acest tip de himen presupune existenta unui exces de tesut in mijlocul deschiderii vaginului, ceea ce duce la crearea a 2 deschideri. Acest tip de himen creaza probleme la introducerea unui tampon intern sau extragerea acestuia.
Tratamentul are in vedere extragerea surplusului de tesut si crearea unei singure deschideri, de dimensiuni normale."

Cu alte cuvinte himenul septat e deschis bine mersi chiar daca foarte putin si lichidul seminal poate patrunde fara probleme mai ales ca in principiu ejacularea se face cu viteza, nu tuturor le picura ca la turturi.

Himenul care nu permite DELOC accesul, si din pacate nu permite nici eliminarea menstruatiei este cel imperforat.

"Himen imperforat
Himenul imperforat poate fi diagnosticat inca de la nastere, dar in multe situatii diagnosticul este fixat abia la pubertate. Un himen imperforat acopera integral deschiderea vaginului, blocand elibererea lichidului menstrual. In general, aceasta blocare determina reintoarcerea lichidului in vagin si abdomen, cauzand dureri abdominale sau de spate"

| pietrean a răspuns:

Da,sunt cazuri foarte, foarte rare, dar biologic se poate, ca o fata care nu are himenul rupt, sa ramana insarcinata.Cauza poate fi un himen elastic, dar medical, o fata care are un raport sexual, dar nu i s-a rupt himenul, nu ar mai fi virgina.

| SorinTudor a răspuns:

Daca o sa faci sex cu o fata virgina crezi ca ea va ramane asa?
NORMAL ca poate ramane gravida daca nu va protejati

| SebastianCMT a răspuns:

Normal ca da dora nu ejaculezi in urechi...

| Unstopable a răspuns:

NU... E imposibil. Prima data chiar e indicat sa nu se foloseasca prezervativ sau orice alta metoda contraceptiva. Nu e nici o problema nici daca isi da drumul inauntru. Funda? big grin

| NeverSayNowXD a răspuns:

Da.
Interesant nume, apropo.
Funda?

| IonescuAdriana78 a răspuns:

Da poate sa ramana.

| spyyns a răspuns:

Da normal.Se poate strecur si o mica picatura in vagin si ramane gravida.
Da asta depinte si de vagin.

| vasilicaandreea a răspuns:

Daca te-ai protejat, nu.

| RalucaRalu99 a răspuns:

Daaa,dar daca s-a protejat fireste ca nu, dar nu va mai fi virgina

| Mariuss331 a răspuns:

Da

| gyna90 a răspuns:

Logic. depinde daca te-ai protejat

| Ddeeutza a răspuns:

Trebuie sa se dezvirgineze și după câteva lunii.big grin credlaughing