| cristi696969 a întrebat:

Hey tpu.am o mere problema.astazi am ejaculat in pretena meabig grin. poate sa ramana gravida daca am ejaculat in ea? ea fiind virgina si nu am facut sex si doar putin am bagat-o pentru ca a duruto.nu i-a curs sange...

13 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Riscul de sarcina este foarte mare, cel putin una din trei fete poate sa ramana insarcinata de la primul contact sexual.
Normal ca nu i-a curs sange, ca, citez "si doar putin am bagat-o", cu alte cuvinte, nu i-ai rupt floricica.
Asta nu-i bai, o sa scape de floricica cel tarziu atunci cand iti naste primul copil. Felicitari! dobitocule...

| OnuOnulică a răspuns:

Dacă ai ejaculat în ea normal că rămâne.

| neutrino a răspuns:

Ai bagat putulica jumatate si spui ca nu ai facut sex. Dar ce, ai facut semisex si ea a ramas semivirgina? In aceste conditii ai pretentia ca ea sa ramana partial gravida?

| Alcyon a răspuns:

Sigur ca poate sa ramana. Depinde in ce perioada era (daca era in perioada fertila sau nu). http://www.sanatate.org/teste/ovulatie.php

Fata nu mai e virgina, din moment ce-ai facut sex cu ea. Unele femei au himen elastic (care se rupe abia cand nasc), prin urmare nu e obligatoriu sa sangereze. Si oricum, himenul acela nu te protejeaza de o sarcina, fiindca are o un orifciu, prin care se scurge sangele la menstruatie. Iti inchipui, daca se scurge sangele, poate trece si spermatozoidul, ce-i de dimensiuni microscopice. Nu mai faceti sex neprotejat.

| pietrean a răspuns:

Dragul meu, ai mai pus o intrebare in legatura cu posibilitatea unei sarcini, la o virgina si ai primit...20 de raspunsuri.
Dupa intrebarile tale anterioare, pot deduce ca ai avea peste 18 ani! Ar fi trebuit sa "studiezi" pana acum, despre aceste probleme, ca sa nu ai vreo surpriza "vie", de 2-3-4 kg.
Da, poate sa ramana, daca ai ejaculat in vagin, mai ales daca era si la ovulatie.

| pietrean a răspuns:

Daca himenul are o "pelicula", pe unde curge sangele menstrual?

| Hαppiηеss a răspuns:

Daca ai ejaculat in ea exista un risc foarte mare sa ramana insarcinata, nu conteaza daca era sau nu virgina sau daca ai bagat-o putin sau pe toata, conteaza ca ai ejaculat.
Sange nu i-a curs pentru ca probabil nu i s-a rupt himenul sau are unul elastic si nu sangereaza deloc, asta nu inseamna ca nu este virgina sa nu te iei dupa toata lumea mai sunt unii si prost informati.

| SorinTudor a răspuns:

Daca era in perioada fertila mai mult ca sigur va ramane. Roaga-te sa nu fi fost in perioada fertila ca devii tatic laughing

| manuel72 a răspuns:

Depinde daca era in perioada fertila, dar in teorie e posibil.

Răspuns utilizator avertizat
| Kirito21 a răspuns:

Serios nu stiai ca daca ejaculezi in ea ramane insarcinata? Tu cum crezi ca se fac copiii?

| mateicoca a răspuns:

Normal ca a durut-o daca a fost virgina, ce proasta e si ea. Intreab-o in ce perioada de ciclu era.

| ByBy9518 a răspuns:

Buna, nu este obligatoriu sa curga sange :-s depinde de fiecare fata in parte si de constructia himenului :*. Avand in vedere ca e virgina sunt sanse foarte mari sa ramana insarcinata. Dar, ca sa va mai linistiti si tu si ia, cred ca ar fi mai bine sa faca un test de sarcina. Succeswinking