| PerfectAngel19 a întrebat:

Am si eu o mica problema...Am aproape 17 ani si am usoare sangerari de ieri, menstruatia mi sa terminat pe 25 si este neregulata.Am avut relati sexuale protejate.Imi puteti spune de ce am sangerari? Ar trebui sa ma duc la doctor?

4 răspunsuri:
| florinflorescu a răspuns:

Buna, dupa ce se termina menstruatia iti mai ramane un pic de snage in corp, iar daca ai intretii relatie sexuala, sagele ramas in corp iese mai repede. Sau pur si simplu ai crezut ca s-a terminat dar de fapt a mai continuat un pic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru florinflorescu):

Dupa ce se termina menstruatia, iti ramane mai mult decat"un pic de sange in corp"...
Mergi, scumpa mea la medic.Cand sanatatea iti este pusa sub semnul intrebarii, nu te poti uita in gura tuturor.Sanatate!

| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca cel mai corect raspuns ce se poate formula in cazul tau l-ar reprezenta cel conform careia se poate presupune ca procesul menstrual initial a fost incomplet, si fiindca nu s-a terminat (din motive necunoscute) continua prin aceste sangerari slabe. Intretinerea de relatii sexuale nu poate afecta deloc procesul menstrual deoarece acesta este de natura strict hormonala. Nu este cazul sa ai vreun motiv de ingrijorare sau de panica. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Aceste sangerari de care vorbesti sunt din cauza ca ai facut sex cand menstruatia nu se terminase.