| anonimlalaaaa a întrebat:

Am si eu o problema, acum 2 saptamâni m-am culcat cu un tip, eu fiind virgina, el nu a introdus'o in mine, doar un pic vârful si avea pe mana chestie de aia cu spermatozoizi si a atins vârful penisului dar era cu prezervativ si m'a atins pe la vagin! Oare am rămas insarcinata? Nu am nici un simptom, gen grețuri si de astea, doar ca luna trecută mi-a venit problema pe 3 si azi suntem in 3 si inca nu au venit! Ajutor!

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil nu, desi stii ca riscul e maxim la primul contact sexual. O sa apara si menstra zilele astea. Nu uita de prima consultatie ginecologica obligatorie in prima luna de la inceperea vietii sexuale.

| Zenithf a răspuns:

Nu te teme, pentru ca ai facut doar un pic, in cel mai rau caz vei ramane doar un pic insarcinata.

| mikyloveyou a răspuns:

Stai calma, de obicei cand iti incepi viata sexuala e normal ca sa ti se deregleze menstruatia, dar daca tu spui ca nu 'a introdus-o' atunci mai asteapta cateva zile sa vezi daca iti vine. Daca nu, e timpul sa faci un test de sarcina...

| Emilian65 a răspuns:

Daca penisul era acoperit cu prezervativ, sansele de a ramane insarcinata sunt minime.

| Alcyon a răspuns:

Daca ati facut-o protejat, n-ai cum sa fii insarcinata. Menstruatia poate sa intarzie si de la stres, asa ca nu te mai agita.

| trixiiie a răspuns:

Cum te-ai culcat dacă nu a introdus-o? sunt puțin confuză.
Lăsând asta... Chiar dacă a avut prezervativ, dacă a mutat sperma pe capul penisului și l-a introdus în vaginul tău cât de puțin există o posibilitate.
Dar ciclul nu trebuie să vină fix de pe-o lună pe alta, are variații, e normal. Maxim cu 5 zile înainte și maxim cu 5 zile după nu se consideră întârziere sau apariție prematură.
Pentru siguranța ta fă-ți un test...

| Zeref a răspuns:

Nu ai ramas insarcinata. Poti fi racita si iti poate intarzia si cateva luni.