| Flori_Florina_1997 a întrebat:

Buna TPU :*

Am si eu o problema ...intai va explic.

Acum ceva timp am fost de serviciu pe liceu. in tot acest timp un baiat astepta pe una din profesoare in legatura cu un anunt. Cum profesoara respectiva nu aparea i.am spus baiatului ca o sa.l caut eu si o sa.l anunt.

In fine. dupa ceva timp profesoara a venit, l.am anuntat pe baiat, mi.a multumit si mi.a zambit cu toate ca am stat mult de vorba nu am facut cunostinta.

A doua zi cand m.a vazut prin liceu s.a uitat fix in ochii mei si mi.a zambit.

Peste ceva timp l.am gasit pe facebook si i.am trimis cerere... el a inceput sa-mi dea like.uri si eu la randul meu laughing

Acum 3 zile mi.a trimis mesaj si am inceput sa vorbim mai mult, pana ieri totul a fost ok. era vorba ca o sa-mi spuna ce note am luat la simulari ( ceea ce nu a mai facut ).

Prima data el m.a bagat in seama si acum doua zile i.am trimis mesaj.

Si acum nu a mai dat niciun semn de viata. M.am gandit ca poate a uitat de note, dar mna... Mi se pare de treaba acest baiat si imi place de el

Voi ce zice.ti?
Oare ma place? Dau funda :*

Răspuns Câştigător
| Constantin_Roibu_1994_T7BK a răspuns:

Salut!
din expeienta mea iti spun sincer eu fara un motiv zambesc tuturor oamenilor.
Este posibil ca notele lui sa fie unele mai mici decat s-ar fi asteptat si este posibil sa ii fie rusine sa iti spuna sau sa inceapa o conversatie de frica ca ii vei reaminti de note. Daca tie iti place de el ar cam trebui sa-i spui sau daca iti este mai simplu gasestel si tu prin scoala si cred ca este mai simplu.
Uneori nu trebuie sa lasi sentimentele blocate in sufletul tau.

| Flori_Florina_1997 explică (pentru Constantin_Roibu_1994_T7BK):

Buna, ma bucur ca nu sunt singura persoana care zambeste tuturor happy o sa incerc sa vorbesc mai mult cu el cand o sa.l vad prin liceu... multumesc pentru raspuns :*

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu pe facebook se leaga idilele adevarate, mai ales ca oarecum va cunoasteti deja. Propune-i direct prin viu grai o plimbare in doi. Doar astfel vei reusi sa-ti dai seama de sentimentele lui fata de tine. Incearca astfel daca doresti cu adevarat sa reusesti sa-l cuceresti. Succes.

| SkyPilot a răspuns:

Daca baiatul este interesat de tine nu numai ca iti raspunde de fiecare data, dar iti propune si alte subiecte si incearca sa te intalneasca sau sa te invite sa petreci timp cu el. Ceea ce ne povestesti ca s-a intamplat pana acum nu inseamna aproape nimic.
Nu pune multa baza pe relatiile pe net. Pentru celalalt poate fi o joaca sau un mod de a-si pierde timpul. Si sunt multe motive pentru care se poate sa nu fi raspuns. O problema tehnica, sau are o problema in familie sau cine stie ce altceva. Incearca sa ai o relatie reala, fata in fata.