| anonim_4396 a întrebat:

Am terminat acum clasa 12. La inceputul anului am avut o domnisoara profesoara noua care a venit sa predea la noi. Din momentul in care am vazut-o m-am indragostit de ea si simt ca nu mai pot. Ma gandesc pur si simplu toata ziua si toata noaptea la ea :X. Profa a fost super de treaba cu mine tot anul, nuvera relatia de profesor-elev si era ca intre prieteni. Acum ca am terminat si nu mai imi este profesoara simt ca trebuie sa fac ceva in privinta asta. O iubesc prea mult si nu mai rezist. Nu e casatorita, nu are copii si nu e cu nimeni. Eu am 19 ea 24 diferenta nu e mare happy Nu imi spuneti sa o uit pentru ca este imposibil laughing o iubesc cum nu am mai iubit pe cineva :X :X

Vreau raspunsuri concrecte. Cum trebuie sa procedez.

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Spune-i tot ce ai pe suflet. Nu ai nimic de pierdut. Succes!

| Felys a răspuns:

Esti adult, nu mai exista relatie profesor -elev, nu te mai opreste nimic sa nu incerci o abordare diferite, succes

| Alcyon a răspuns:

E greu de crezut că femeia aia ar vrea ceva serios cu tine. Poate pentru o aventura, s-ar incumeta... Pentru mai mult, nu prea cred ca ar risca. Femeile in general cauta siguranta, inclusiv materiala. Iar un adolescent nu prea ofera asa ceva. Tu mai ai ani buni pana iti termini studiile.

| Winners10 a răspuns (pentru Alcyon):

Da esti tu sigura ca nu am putere financiara? Si ce ti se pare asa de greu... O avea 24 dar nu e chiar asa cum crezi... asa ca intai poti intreba happy

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Du-te la ea, dupa ce ai absolvit BAC-ul, si spune-i ce simtiwinking

| EdiShadow a răspuns:

Sincer, ce as face eu in locul tau. Singura problema ar fi in momentu asta sa dai de ea si apoi sa accepte invitatie. Cand te intalnesti cu ea ai putea sa-i spui. Saru'mana( sau cum va spuneti voi) insa eu as face, dai tenta de gentleman... si apoi incepi sa te plangi usor, ca anii cu ea au fost minunati, ca-ti pare rau ca s-a terminat asa repede si ca daca ai mai avea ocazia, cel putin o ora ai mai sta la ea la ora. Apoi ea o sa zambeasca si probabil o sa te intrebe daca te-ai pregatit pentru bac sau astea... las o sa termine ce are de zic, adaugi ca abia astepti sa termini de examene si ca esti pregatit. Apoi vine momentul cand va luati larevedere si dupa ce ai spus asta( sau cum o saluti tu de plecare) adaugi la sfarsit : " Stiti mi-ar face mare placere sa stam putin mai mult de vorba, va puteti irosii timpul intr-o dimineata/ dupa amiaza la un ceai cu mine( cafea e din ce in ce mai intalnit), sa nu spui SEARA pentru ca e deja ceva mai mult. Intr-o dimineata e perfect. Sper ca te-am ajutat, eu ti-am dat o idee, tu acum culegi!

| EdiShadow a răspuns:

Sa revii aici, chiar sunt curios ce ai facut! si ce faci, daca te-ai hotarat!

| Winners10 a răspuns (pentru EdiShadow):

De dat de ea dau usor, nu'i problema... ma gandeam sa vb cu ea de pe alt facebook inainte sa vad cam ce ar zice si dupa de la mine laughing... stiu ca poate nu e cea mai buna varianta. dar