| caroline_8622 a întrebat:

Buna TPUkissAm un foarte bun prieten(baiat).Ne cunoastem de mult timp, in clasa a7a si a8a am fost colegi.Au trecut3ani de atunci, in acesti3ani noi nu am mai pastrat legatura, doar ceau, ceau cand ne intalneam din coincidenta.De2luni jumate totul sa schimbat.Ne intelegem foarte bine, vorbim foarte des, avem multe in comun.Cand erau momente in care ma certam cu ai mei s-au eram suparata etc, mereu mi-a fost alaturi si imi vorbea frumos, ma facea sa rad etc.Ne potrivim si la caracter si nu numai.Am trecut fara sa imi dau seama si peste relatia cu fostul meu prieten.De care m-am despartit acuma3luni.Cu timpul, datorita lui si toate acestor lucruri a inceput sa imi placa de el...si mai mlt..si mai mlt...Prietenele mele zic ca, se vede clar ca si lui ii plc de mn.Mereu cand suntem imp ma pupa pe frunte, obraz, ma strange in brate si multe altele ceea ce nu face cu alte prietene de ale lui.E grea tentatia de a vrea sa ai cv mai mult cu el si sa nu poti.Nu prea l-am vazut cu fete, doar asa prietene.Nu a avut nici o relatie serioasa, doar 2 relatii care au durat 5luni, cel mai mult.Pe o parte as vrea sa nu imi placa de el deoarece nu as vrea sa pierd prietenia cu el.Dar pe alta,imi doresc sa fim ceva mai mult,ma gandesc ca, daca tot ne intelegem asa bine ca amici, ar iesi o relatie frumoasa ca iubiti.Eu oricum nu am sa fac niciodata un1 pas pentru cv mai mult, nu o sa risc sa pierd relatia de prietenie pe care o avem.Ma gandesc foarte des la el, cand vad ca ma suna am asa fluturasi prin stomac, cand il vad si sunt aproape de el iarasi.Ce pot sa fac? De ce el nu face nimica in privinta "noastra", daca tot se vede ca ma placesadFUNDAAA!kiss

4 răspunsuri:
| Vladuthz a răspuns:

Poate gandeste si el ca tine, parerea mea este sa va intalniti si sa discutati despre voi doi, si sa luati amandoi o decizie in privinta voastra.

| Necsoiu_Robert_1990 a răspuns:

1.nu face nici un pas din acelasi motiv ca tine
2.fa uh primul pas sti cum se zice nu risti nu castigi! funda?

| Alex_Anghel_1993 a răspuns:

Pai sa stii ca eu acum sunt in clasa a 7-a si am si eu o colega, la care simt acelasi lucru cum simti tu pentru prietenul tau iar nici ea nu umbla cu baieti dareu ti-as recomanda sa il intrebi pentru ca sigur va accepta. si au la fel mi-a placut de alta fata din clasa si am intrebat-o daca vrea sa fie iubita mea si a spus ca vrea sa ramanem doar prieteni, apoi nu am mai vorbit timp de 1 luna dupa care si astazi ne intelegem bine, deci, intreba-l, nu sta pentru ca eu am stat ca tine si asa am piredut si eu alta colega care si astazi este iubita acelui baiat deci INTREABA-L!

| Cristi2122 a răspuns:

Poate e timid si tine la prietenia voastra, eu zic sa incerci sa il faci pe el sa faca primul pas. Daca a avut 2 relati care nu au mers nu inseamna ca el a fost de vina cind s-au despartit, Eu zic sa faci ce iti spune inima. FUNDA?big grin