| kiatres56 a întrebat:

as avea o intrebare.
Astazi am avut o secretie mucoasa alba si lipicoasa ca un albus de ou, si inca o am, e destul de abundenta. De la ce cauze?
Precizez ca mentruatia mi-a venit pe 26 luna trecuta si acestea sunt zilele mele de ovulatie.

Răspuns Câştigător
| dfsugiopdfiudygh a răspuns:

Nu e nimic care să te îngrijoreze, dacă nu are miros urât, acea secreție este normală. Pățesc și eu la fel, și am observat că e mai abundentă la ovulație.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca astazi este cea de-a 16/17- a zi a acestui ciclu menstrual se poate presupune ca secretia amintita, care este in cantitate mare/abundenta si are aspectul de albus de ou, cel mai probabil reprezinta mucusul cervical fertil care este produs de cervix pe intreaga perioada a zilelor fertile, insa intr-o cantitate mai mare, in zilele din preajma zilei de ovulatie. Sanatate!

| Elena9328 a răspuns:

Sa nu fie leucoree.
Du-te și fă un consult

| kiatres56 explică (pentru Elena9328):

Nu cred, pentru ca am avut o infectie vaginala si am luat tratament inca mai iau cervucid ovule

| kiatres56 explică (pentru Elena9328):

Si secretia a fost asa cand m-am sters acum e uscat