| Anonima888 a întrebat:

as dori un sfat...am imediat 16 ani, prietenul meu are si el imediat 23 de ani, avem o relatie frumoasa de 10 luni.dar este o mica problema (pentru el),eu inca sunt virgina, nu am facut dragoste nici macar cu el(avand in vedere ca este cea mai lunga relatia a mea de pana acum), si el nu a mai facut-o aproximativ de 2 ani, si il dor testiculele in ultima perioada, si imi cere sa o facem..nu ma obliga.da ..vad pe el, chiar sufera, dar cea mai mare problema a lui este ca eu inca nu vreau sa incep viata sexuala..nici vorba, este prea devreme pentru mine...as vrea un sfat de la voi.(apropo nici labita nu face si nici nu vrea).ce sa fac, ajutati-ma urgent va rog! sad

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Stai linistita, nu sufera, se preface doar. Durerea de testicule este minora si trece daca se masturbeaza si ejaculeaza. Aveti doar 10 luni de relatie, tu ai 16 ani, nici nu ar trebui sa discutati de sex. Faptul ca a ajuns deja sa-ti propuna sex (desi orice prost stie care sunt pericolele la care se expune o femeie care isi incepe viata sexuala inainte de 17 ani si jumatate), arata ca nu prea da mult pe tine. Adica un barbat normal, care are o iubita majora si nevirgina, de obicei ajunge sa discute despre sex dupa 12-14 luni de relatie. Al tau s-a grabit dupa 10 luni, din dorinta de a te avea repede si a gasi si alta la fel de dispusa. Se spune ca un barbat asteapta o femeie cat crede el ca merita ea. la varsta ta, daca crede ca meriti putin respect, te asteapta pana la 18 ani. Daca crede ca meriti mult respect, asteapta pana deschizi tu discutia, dupa 18 ani ai tai. Daca crede ca nu faci doua parale, deschide discutia dupa vreun an. daca nu vrea sa ejaculeze altfel, inseamna ca isi asuma abstinenta pana vei fi tu majora (din motive religioase presupun). dar nu te poate forta pe tine sa faci sex la doar 16 ani, fiindca religia lui il impiedica sa se masturbeze. Oricum, inainte de adiscuta cu tine, inca un copil despre asa ceva, ar trebui sa aiba acordul parintilor tai. daca e las si nu e in stare, nu cred ca ar mai trebui sa-ti pierzi nici o zi din viata langa el. dar e alegerea ta, pana la urma orice sac isi are peticul si, chiar si cel mai las si prostanac baiat isi poate gasi o femeie care sa-l creada si sa ii fie pe masura

23 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Il dor ******* pentru ca tine prea mult laptopul pe picioare cand sta in pat ala tie frate ce naiba vrei sa te culci cu un pedofil acum, nu e bine.

| mona a răspuns:

Daca nu vrei nu te poate obliga nimeni sa iti incepi viata sexuala iar el daca te iubeste te asteapta atat timp cat este cazul

| Anonima888 explică (pentru mona):

Stiu,si,si el a zis asta, dar ma tem sa nu se imbolnaveasca..sa pateasca ceva.

| Doηηa a răspuns:

Mi-au dat lacrimile.

| neutrino a răspuns:

Sexul este de mai multe feluri. Ca si mancarea. Nu esti prima copila care, dorind sa faca sex, isi expune dorinta ascunsa dupa perdeaua nevoilor lui. Saracu' baiat, nu are unde sa se linisteasca din cauza ta! Hai sa dam cartile pe fata: daca te mananca (ideea, nu altceva!) sa devii o tanara femeie, nu ai decat, fa-o, acum ai marea ocazie. Dar sa stii, nu-i mare branza, si copilaria nu ai cum sa o mai recuperezi!

| Anonima888 explică (pentru neutrino):

Eu nu doresc sa fac asta, si chiar nu vreau sa-mi pierd copilaria..si pentru mine este lucru mare sa faci asa ceva.

| neutrino a răspuns (pentru Anonima888):

Daca este asa cum zic tu ( cu toate ca eu nu cred ), tine minte un lucru: el nu are niciun motiv pentru a te astepta ca tu sa te faci mare!

| Anonima888 explică (pentru neutrino):

Si ce zici daca ma iubeste cu adevarat?winking

| neutrino a răspuns (pentru Anonima888):

Nu doresc sa te supar, dar, spre binele tau, nu mai crede in astfel de prostii.

| Alcyon a răspuns:

Nu-l crede, incearca doar sa te convinga sa te culci cu el. Baietii incep sa se masturbeze de pe la 13-14 ani. Prin urmare, daca sa masturbeaza, n-are nicio problema. Nu mi-o lua in nume de rau, dar cred ca e prea mare diferenta de varsta dintre voi. Un barbat la 23 de ani, are anumite nevoi. Deja, la varsta asta nu mai esti un pustiulache virgin, care-o asteapta pe Ileana Cosanzeana. Ai deja experienta cu femeile si nu te mai satisface sa ti-o freci la filme porno. Tu, la 16 ani, esti inca prea mica pentru relatii sexuale. Gandeste-te ca uneori metodele de contraceptie dau gres si te trezesti insarcinata. Crezi ca esti pregatita pentru o astfel de situatie? Ai idee ce inseamna un avort? Multe femei care fac avorturi in adolescenta, mai tarziu descopera ca nu mai pot avea copii. Nu te grabi sa intri in viata de femeie, ca sa stii c-o sa ai multe batai de cap: afectiuni ginecologice, prezervative ce se rup, pilule de dupa, luate cu pumnul, sarcini nedorite, stat in stres in fiecare luna etc.
Sa stii ca baietii de varsta lui, isi cauta pustoaice micute, fiindca se gandesc ca-s mai usor de bagat in pat. O fata la 20+ de ani, are pretentii mai mari si nu poti s-o duci de nas. Trebuie sa fii foarte precauta in privinta lui, deoarece nu poti fi sigura, daca nu cumva asta e singurul lucru pe care-l vrea de la tine.

| Danysan a răspuns:

Sfatul meu pentru tine e sa faci ce crezi ca e mai Bine dar ceva mi se pare ciudat la tine si nu stiu de ce. Anonimii astia deh.

| Hαppiηеss a răspuns:

Tu chiar crezi ca nu a mai facut sex de 2 ani?!
Un barbat nu rezista atat timp, face el pe dracu in patru si tot reguleaza ceva, sa fim seriosi.
Ti-a spus chestia asta ca sa te impresioneze poate pana la urma accepti sa faci ceva ca doar na saracul de el sta atata timp in abstinenta...
Nu mai fi naiva si nu mai crede orice ti se spune.

| Anonima888 explică (pentru Hαppiηеss):

Inainte de mine a umblat cu o fata timp de 6 Luni, nu a locuit in zona noastra..se vedeau doar duminica la un suc prin oras si atat.el pe atunci n-avea permis si mergea cu cumnatu si sora lui, fiindca in timpu saptamanii lucra peste 12 ore..si nici cu ea nu a facut nimic, si nu e orice vagabond de baiat cum sunt cei mai multi din zilele noastre..are parinti severi, are scoala, a fost virgin pana la 18 ani si ceva..plus inainte de ea nu stiu cat timp n-a facut-o plus astea 10 luni cu mine.

| mada1820 a răspuns:

Frate deci nu va inteleg, este problema fiecaruia ce face si cu cine face, nu este nimeni in masura sa spuna ca nu o iubeste, ca sta pe interes cu ea si mai stiu eu ce.Fiecare este liber sa umble cu cine vrea si sa faca ce simte.Pana la urma indiferent de sfaturile pe care le primeste cu siguranta va face exact ce vrea.

| SebastianCMT a răspuns:

Poti sa o incepi daca vrei nu este nimic de speriat si este ceva normal... Cam greu de crezut ca pentru el la varsta de 23 de ani sa nu o mai fii facut. Dar daca nu vrei poti sa ii dai lui voie sa ii dai dezlegare.

| D3X73R a răspuns:

Mergeti in Haewai si ***-va ca doi cai!
Nu a facut si-a tras-o de 2 anilaughing o mare tampenie! Si n-a *** nicio laba, ala sigur nu e poponar?

| KwonJiyongParkJimin a răspuns:

Daca il iubesti cu adevarat, chiar vrei sa scape de acea durere si nu vrei sa-ti incepi viata sexuala, nu ai altceva de facut decat sa-l lasi s-o faca cu altcineva. Parerea mea!

| Androphyla a răspuns:

Anonimo, faci ce crezi tu si ce simti tu. Nu te poate obliga nimeni. Insa fii atenta la un lucru care ridica semne de intrebare: daca il dor testiculele, de ce nu s-ar masturba? Buna intrebare, nu? Daca te iubeste si vrea sa te astepte pentru atunci cand tu vei fi pregatita, isi va satisface singur dorintele. Daca nu te va astepta inseamna ca nu te-a iubit. Acum tu esti cea care decide.

| YummyDkRich a răspuns:

Baga-ti curu la bataie daca vrei sa ramai intacta sau fai o "muita" daca tot vorbim asa

| Skittless1997 a răspuns:

In primul rand ce iti trebuie unu de 23? in al doilea 2ani, serios? pariez ca nu e asa. in al treilea in... intra in puscarie pentru pedofilie.

| Anonima888 explică (pentru Skittless1997):

Vad ca nici aici nu rezolv nimic, numa comentati ca nu credeti ca..ca nu e asa,, etc, eu am zis ce stiu sigur, eu il cunosc destul de bine zic (dupa 10 luni), eu va cer un sfat, dar mai mult comentati pe ce credeti ca e adevarat sau nu!

| merymaria a răspuns:

Vorbeste cu parintii!
Cel mai bun sfat.