| andreea_2606 a întrebat:

Buna TPU:* cam lunga intrebarea mea, povestea mea. dar poate aveti timp si sunteti curiosi sa o cititi. ma numesc andreea, am 19 ani si sunt intr-o mare dilema.am avut o relatie de 4 ani cu un baiat si aveam planuri de casatorie. insa cu o luna in urma am cunoscut o fata care se poarta ca un baiat si esti lesbi. eu am fost f atrasa d ea si inca sunt am o relatie cu ea iar prietenul meu a aflat si m-a parasit. el mi-a spus at cand a aflat sa o parasesc p ea si sa raman cu el dar n am putut face asta pentru ca ii iubesc p aman2. n pot sa renunt la niciunu. ca sa nu ma paraseasca dp ce ne-am despartit mai m-am intalnit cu el si le-am pus sa ejaculeze in mine pentru a ramane insarcinata si pentru c imi doream mult un copil, a facut asta dar mai astept cateva zile sa aflu daca am ramas insarcinata iar daca sunt am vb cu el sa ne mutam impreuna, dar n stiu daca voi putea sa renunt la ea, n stiu c sa fac si sunt f indecisa, cu cine sa raman. n stiu daca se afla cineva in situatia mea dar daca doriti va rog da-ti-mi un sfat. c sa fac? cu cine sa raman? cu toate ca deocamdata prietenul meu(fostul) spune ca ma iubeste, dar nu mai are incredere in mine sa ne impacam, dar daca o sa fiu insarcinata a spus ca o sa ne mutam impreuna. nu stiu c sa fac, sunt foarte derutata. va rog da-ti-mi un sfat!

Răspuns Câştigător
| SimonaAdina a răspuns:

Draga Andreea nu vreau sa te simti jignita pentru ceea ce iti voi spune...parerea mea este ca ceea ce faci tu nu este NORMAL si deloc demn de o fata.Esti tanara si nu esti prea matura din cate am observat.Gandeste-te bine la ce faci pentru ca sunt sigura ca peste cativa ani cand ai sa fi matura o sa-ti dai seama de greseala enorma pe care o faci.Stiu ca acum te simti bine alaturi de acea fata dar,peste cativa ani o sa decazi foarte tare cand o sa-ti dai seama de ce ai facut. Ceea ce simti tu este doar o simpla atractie sexuala, ai doar impresia ca iubesti acea fata, iar aceasta atractie nefireasca o sa-ti faca foarte mult rau daca continui relatia cu ea.O sa te afecteze atat psihic cat si fizic.Nu vreau sa te simti prost ca iti spun lucrurile astea pentru ca nu vreau sa te jignesc, vreau doar sa te fac sa intelegi ca ceea ce faci tu nu este deloc bine.Gandeste-te ca esti fata tanara si trebuie sa ai o reputatie buna ca fata, si candva o sa trebuiasca sa iti intemeiezi o familie si nu vei putea din cauza ca aceasta relatie neobisnuita te va afecta psihic, in plus tu trebuie sa iti gasesti un partener(barbat) dar daca tu iti strici reputatia pe care trebuie sa o aibe orce fata nici un baiat nu o sa te mai priveasca ca o fata obisnuita si o sa suferi mult din acesta cauza.Este foarte bine ca te-ai gandit sa iti intemeiezi o familie alaturi de baiatul despre care ne-ai povestit, dar gandeste-te daca tu vei avea un copil, si vei continua sa ai o relatie cu acea fata, ce exemplu ii vei da tu copilului tau? Ce va crede el despre tine? Cat despre tatal copilului o sa te paraseasca daca va afla ca mai ai legatura cu fata acea si o sa ramana acel copil si fara tata.Ce o sa-i spui copilului cand te va intreba de ce te-ai despartit de tatal lui? Gandeste-te mai bine ce faci si trezeste-te la realitate pentru ca ceea ce faci tu este gresit si anormal si asta o sa te coste propria ta viata, cum crezi ca ai sa fi vazuta de lume? Sau familia ta? Te-ai gandit vreodata la parintii tai cum o sa reactioneze? O sa fie foarte afectati... Sper ca ai inteles mesajul pe care am vrut sa ti-l transmit si sa-l iei ca pe un sfat nu o jignire.

| andreea_2606 explică (pentru SimonaAdina):

Nu ma simt deloc jignita chiar iti multumesc ca imi spui parerea ta ca de aceea am postat povestea mea. stiu ca ai f mare dreptate dar mi-e putin greu. acum tot ce pot sa fac ca sa repar greseala mea este sa fi reusit sa raman insarcinata ca sa ma impac cu el si o sa renunt la ea c toate ca imi e greu, dar sigur mai tarziu nu o sa mai simt nimic pentru ea si o sa trebuiasca sa ma despart si de ea si raman singurahee hee acum astept sa vad daca sunt insarcinata si sper sa fiu...cu toate ca de mult i-am spus sa facem un copil dar n a vrut ca nu avem bani sa il crestem. iti multumesc pentru sfat:* daca vrei sa mai vb poti da add la andrushka92_86

11 răspunsuri:
| Muppet a răspuns:

Cea mai buna varianta e sa ramai cu prietenul tău pentru ca în situația ta e cel mai potrivit mai ales ca probabil vei avea un copil cu el! Si un copil nu se creste cu iluzii iar fata de care iți place nu știu dacă va fi prea incantata sa iți crească ție copilul și singura nu prea cred ca vrei asta. In plus tu acum te gândești doar la iubire însa pe lângă vorbele răutăcioase care vor ieși despre tine, ce iți poate oferi acea fata în viitor? Ti-ar plăcea sa iți petreci întreaga viata alături de o femeie? Daca zici ca îl iubești pe cel cu care erai împreuna de ce dai cu piciorul unei relații de 4 ani care zic eu e mai stabila și mai potrivita decât una cu o fata? E decizia ta însa gandeste-te cum iți va fi ție mai bine, și ai grija sa nu pierzi Luna în timp ce numeri stelelewinking

| andreea_2606 explică (pentru Muppet):

Sunt constiinta ca cea mai buna solutie ar fi sa raman cu el...dar deocamdata el nu vrea...n mai are incredere in mine dar mi-a spus ca daca am ramas insercinata(inca nu stiu) ne mutam impreuna. imi doresc f mult sa se intample asta dar ma gandesc ca mi-e greu si fara ea. am incercat sa ma despart de ea dar ma doare cand nu vb cu ea. nu stiu ce sa fac. astept sa aflu daca sunt insarcinata si sa vad cum decurg lucrurile intre noi 3.

| Muppet a răspuns:

@andreea_2606 daca chiar vrei sa ramai cu el ii poti recastiga increderea. Dupa ce ai povestit cred ca este un baiat foarte responsabil si intelegator si sigur te mai iubeste inca.Ar trebui sa te simti mandra cu asa un baiat langa tine. O sa uiti pana la urma si de fata ca orice se uita. de el cred ca ti-ar fi mai greu sa uiti pentru ca ati avut legaturi mai intime, si dupa 4 ani... Iar cat despre ideea cu psihologul nu cred ca este rea. Te va ajuta mult. Si eu am fost din cauza unor probleme cu parintii mei (care se cam opuneau relatiei mele, ne tot certam, etc. blushing dar pe calea asta am reusit sa ne impacam si acum totu e bine si frumos) Stiu cat de greu e sa iei o asemenea decizie dar sper ca vei alege solutia cea mai buna :*

| oreooooo a răspuns:

Pai e mult mai bine sa stai cu baiatul pentru alt fel multa lume (si eu ) o sa te perceapa ca o lesbi nu ca cineva normal. spune-i acelei fete ca nu mai vrei sa stai cu ea si ramai cu prietenul tau si mai ales daca esti insarcinata (insa mi se pare cam devreme adica ai 19 ani nu? mult prea devreme) ma rog daca esti decisa sa ai copilul acela (daca il vei avea) sa zicem ca ramai cu prietena ta iar peste cativa ani copilul te va intreba daca nu e si el om normal sa aiba un tata si o mama nu ti se pare cam nebunesc? (pote sa te si catalogheze f urat si sa te condamne mai tarziu) adica sai zc copilului ca nu ca taicasu doar la conceput si a uitat de el gandeste-te si cei mai bine. oricum faci cum vrei succes

| andreea_2606 explică (pentru oreooooo):

Eu daca sunt insarcinata o sa renunt la ea si o sa ma mut cu el. deocamdata el nu vrea pentru ca nu are incredere in mine dar nu poate sa isi lase copilul si vrea sa ne impacam. in schimb cu ea daca e sa raman o sa fac un copil si o sa o educam si o sa ii expliam f clar cum sta treaba sa nu fie afectata. poate o sa fie greu dar incercam sa fie totul bine. stiu ca e ceva nebunesc dar n stiu dc mi s-a intamplat mie asta. in fine. sper sa imi fie bine!

| Ionutzu99 a răspuns:

E cam ciudata povestea ta. Cam foarte ciudata. Dar te inteleg intr-un fel. Eu spun sa ramai cu el. Daca spui ca el te iubeste iar tu il iubesti si aveati si planuri de casatorie merita saramai cu el. Daca tu ai facut greseala sa fii cu acea fata si el s-a despartit de tine chiar a avut un motiv. El inca te iubeste, el e iubirea ta, nu o simpla aventura. Daca tu vei alege sa ramai cu acea fata iti spun eu ca o sa regreti. Ramai cu el!

| veraxa25 a răspuns:

Mai fato tu esti lesbi adica iubesti femei te lingi cu pretena ta sau din ce lume vii? a doua la mana dumnezeu a dat barbat si femeie nu femeie cu femeie despre ce ne spui tu aicea?
lasa prostiile cu iubitu de femeie intre femei ca atunci inseamna ca trebuie s aconsulti un psiholog fato

| andreea_2606 explică (pentru veraxa25):

Vin dintr-o lume din care vi si tu...iar daca tu nu ai auzit de femei care se iubesc intre ele ar fi bine sa nu iti dai cu parerea. si in legatura cu psihologul nu prea ma incanta...adica imi e putin teama de ce o sa aflu despre mine.

| veraxa25 a răspuns (pentru andreea_2606):

Esti aiurea total tie frica sa mergi la pshiholog ca auzi nu stiu ce despre deci singura vii si te dai d egol singura recunosti ca ai problme si daca te-ai facut publica cu povestea ta iesita din comun exentrica accepta si parerile contra sau mai bine zis un anunt public facut trebuie sa acepte indiferent de ce raspunsuri si sfaturi primeste ca doar de aia e public asa ca nu p[oti interzice cui s araspunda si ce s azica aicea esti public ai venit ai cerut ajutor a pai acepta draga ca n-ai cum asa in viata stiu ca la toti nie greu si vrem multe numa cum vrem dar n-avem cum trebuie sa acceptam realitatea asa cum este

| mihai40 a răspuns:

Mai bine ai ramane cu baitul