| iubescviata21 a întrebat:

Care ma ajuta si pe mine? Vreau sa uit mai repede de un tip pe care l-am cunoscut de revelion. Tipul arata bestial! Imi place de el, dar nu stiu daca si lui de mine. Am dansat toata noaptea si am prins si cativa pupici si cateva imbratisari de la el. Problema e ca, lui ii cam place de o prietena de-a mea (cu care a stat, dar s-au despartit pentru ca el se gandea inca la fosta). Eu nu am experienta. El are 16, eu am 13. Chiar daca nu am vorbit cu el mai deloc, sunt sigura (aproape) ca nu am mari sanse. Asa ca m-am gandit sa-l uit, doar ca nu prea pot. Am rugat un prieten sa-l intrebe ce crede despre mine si i-a zis ca sunt "frumoasa foc". Sa-l uit? /iar daca da. cum?

P.S. Nu vreau raspunsuri de la cei pe care intrebarea mea ii supara. Adica site-ul a fost creat pentru a ajuta persoanele, nu pentru a le face sa se simta prost!

Răspuns Câştigător
| Vix999 a răspuns:

Aaaa...sa fii tanar si indragostit. Ce vremuri.
Stai linistita ca iti va trece de la sine.
Altceva ma preocupa pe mine : cum adica nu ai sanse?
De ce nu ai avea?
De ce nu ai incredere in tine? Sa nu te crezi niciodata inferioara cuiva...mai ales din punct de vedere fizic. E absurd!
Cine te apreciaza doar pentru fizic, nu merita nici un salut de la tine.
Cine va stii sa vada in tine tot ce ai tu de oferit, acei oameni merita atentia tawinking
Oricum, nu exclude posibilitatea ca si lui sa-i placi. Dar poate te considera prea micuta ca si varsta.
Ca sa il uiti...te scufunzi in treburile cotidiene : scoala, prieteni, un sport ceva, filme, iesiri, familie etc.

| iubescviata21 explică (pentru Vix999):

Multumesc! Chair imi place raspunsul dvs!

| Vix999 a răspuns (pentru iubescviata21):

Ideea e ca daca incepi de mica pe principiul : nu sunt suficient de buna, cu cat inaintezi in varsta, cu atat iti e mai greu sa iti vezi calitatile.
Traieste-ti viata ca e asa frumoasa. Si niciodata sa nu suferi prea mult dupa oamenii care aleg sa nu faca parte din viata tawinking

| WildDream a răspuns (pentru Vix999):

Total de acord!
iubescviata21 asculta ce-ti spune vix ca zice foarte bine! Capu sus! Nu pleca de la premisa ca nu ai nici o sansa...Incerca si chiar daca e sa nu fie macar stii ca ai incercat (si nu o sa ramai sa te intrebi cum ar fi fost daca totusi incercam)winking

8 răspunsuri:
| lucian1231 a răspuns:

Daca te place si te sfatuiesc sa afli incercati sa va cunoasteti mai bine si daca aveti lucruri in comun si va convine unul de altul sa fiti impreuna dar daca inca se gandeste la fosta iubitacred ca ar trebui lasat in pace pentru ca s-ar putea sa o iubeasca inca dar poti sa risti si sa-l faci sa uite de ea

| GhiciceMojoJojo a răspuns:

Daca te place, vorbeste si se comporta frumos cu tine, incearca sa comunici cu el si sa vezi ce intentii are. Daca te vede doar ca pe o prietena, nu trebuie sa-l uiti neaparat. Puteti avea o relatie de prietenie un timp, va cunoasteti mai bine si se poate intampla sa fiti impreuna mai tarziu. happy
bafta!

| ClauZml a răspuns:

1)Daca tu ai 13 ani si el are 16, sincer, nu cred ca va merge.
2)Urasc lumea care ii pune pe unii sa-i intrebe pe altii ce cred despre ei, spune-i frate in fata/intreaba-l.

| Daryna_Dary_1982 a răspuns (pentru ClauZml):

Hai ma, nu vezi ca sufera! laso si tu!

| Daryna_Dary_1982 a răspuns:

Corect ar fi,sa ii spui adevarul, si daca este sa se intample ceva, se va intamla, daca nu, ce-a fos a fost!