| adelina199696 a întrebat:

Ce ar trebui sa stiu despre prima noapte de dragoste? ce ar trebui sa fac?
Fara glume va rog

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Lucrul cel mai important este sa fii relaxata. Daca reusesti acest lucru, totul va merge mult mai usor. Baiatul trebuie sa te excite bine inainte. Folositi protectia si eventual lubrifiant suplimentar (din cel solubil in apa si fara arome). Aveti nevoie de prezervativ pentru ca ajuta la reducerea durerii, pentru faptul ca prima data ai sanse ceva mai mari sa ramai si pentru protectia la BTS (chiar daca sunteti virgini puteti avea o candidoza, negi genitali, sa fiti purtatori ai virusului herpesului si ar mai fi si altele). Baiatul ar trebui sa stie mai multe despre felul in care sa se poarte cu tine.

7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Sai ai o varsta adecvata/sa te documentezi in materie de sex/sa te protejezi/si sa nu faci sex cu primul venit...
Daca ai peste 17 ani, te poti gandi la o noapte de amor, daca esti sub 17 ani, ar fi bine sa mai astepti ca nu vine sfarsitul lumii.
Cel mai important lucru ar sa ai cunostinte maxime despre sex/despre persoana cu care v rei sa faci sex/si mai mult de cat atat, sexul nu este o competitie!
O zi buna sa aihappy

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ar trebuii sa faci sex după nuntă, asta ar trebui, si niciodată inainte. Dar sigur ca tu nu vei face asa.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Pe bune mai Cristi, cati crezi ca au prima noapte de dragoste dupa nunta '
?

| Fatamuntilor a răspuns:

Sa te informezi temeinic atat tu cat si partenerul despre ceea ce urmeza sa faceti!
Protectia e foarte importanta.
Am citit ca ai deja 19 ani, varsta nu ar fi o problema, dar mintea ta ce spune? Il iubesti? Nu te lasa dusa de val pentru ca prima noapte de dragoste trebuie sa fie ceva unic!
Nu uita de vizitele la ginecolog!

| kyliejenner a răspuns:

Sa te lasi purtata de val

| Dracoola a răspuns:

Sa te comporti firesc, sa nu te fortezi.