| itsmedeby a întrebat:

Cer seriozitate, va rog, sunt chiar foarte speriata. Acum aproape o saptamana am facut petting cu prietenul meu. Tin sa mentionez ca eu sunt virgina. Ne-am atins organele sexuale, dar nu a avut loc nicio penetrare. El a ejaculat in jurul vaginului. Nu sunt sigura daca a intrat sperma in vagin, dar nu prea cred, deoarece, daca ar fi intrat as fi simtit ceva, nu-i asa?
Nu am luat pastila de a doua zi pentru ca amandoi eram destul de siguri ca nu a intrat sperma in vagin si ca totul e ok. Acum, dupa 6 zile, imi simt abdomenul, in partea de jos, tare..incordat daca pot spune. Am citit pe net fel si fel de chestii, nici nu stiu ce sa mai cred. Credeti ca as putea fi insarcinata? Am avut si o infectie cu candida, care vad ca a regidivat. Poate fi de la aceasta durerea de burta si rigiditatea acestea? Pe langa asta, am avut ieri si o "criza de diaree" (va spun asta deoarece am citit ca poate fi un semn al gravidei). Astazi nu mai am nimic. Am si vomitat putin ieri. Insa, cred ca am vomitat deoarece am fost la un party, nu am consumat alcool, dar am mancar ceva ce nu mi-a prea priit.
Mai am si problema cu ovarele. Deseori racesc, am chisturi. Poate si din cauza asta sa am abdomenul asa tare? Va tog ajutati-ma! Sunt foarte speriata. Nici nu stiu ce am. De la ce poate fi.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

1.) ''Nu am luat pastila de a doua zi pentru ca amandoi eram destul de siguri ca nu a intrat sperma in vagin si ca totul e ok.''
Felicitari. Ai procedat logic, rational si mai ales corect. Te sfatuiesc sa accesezi si citesti urmatorul raspuns :
https://www.tpu.ro/......plat-asta/
2.) ''Acum, dupa 6 zile, imi simt abdomenul, in partea de jos, tare..incordat daca pot spune.''
Raspuns : Este absolut/100% imposibil ca dupa trecerea a doar 6 zile de la data intretinerii actului sexual in urma caruia a ajuns in mod cert/sigur sperma in vagin sa apara chiar si cea mai mica, infima... simptoma de sarcina, fiindca asa ceva NU exista. Primele simptome de sarcina care sunt reale/adevarate pot sa apara in cazul a circa 40-45% din numarul total al femeilor insarcinate, cam din momentul in care sarcina a intrat in cea de a 5-a sau a 6-a saptamana de viata/evolutie.
3.) Se poate aprecia/presupune ca problemele reale ale ovarelor tale sa fie urmarea unor infectii repetate, cum ar fi anexita, care n-a fost deloc tratata, sau tratamentul a fost neadecvat, incorect sau insuficient. In cazul in care chisturile ovariene (prea mari sau prea multe) afecteaza buna functionare a ovarelor, atunci in acea situatie tratamentul hormonal devine mai mult decat necesar si medicul ginecolog indica si propune sa fie folosite pastilele anticonceptionale.Trebuie sa te prezinta la ginecologie pentru a fi consultata cat se poate de serios, pana nu se va agrava starea de sanatate a intregului aparat reproducator. Multa sanatate!

| itsmedeby explică (pentru corbulalbrosu):

Îti mulțumesc mult! N-ai idee cat de mult m-a ajutat raspunsul tau. Sper sa ai dreptate si totul sa fie ok.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vaginul este 100% in interiorul pantecul tau!
Cum dumnezeu a ejaculat in jurul vaginului, daca nu te-a penetrat?

PS Nu stiu cine ti-a spus, dar diareea nu este semn de gravidie ci de indigestie, fiindca ai mancat ceva stricat sau nu tocmai proapsat. Faptul ca ai vomitat si ai avut diaree, imi confirma ca este vorba de o toxinfectie alimentara, nu sarcina!

| Celcestietot a răspuns:

Dar la riscuri nu te-ai gandit?

| Andreeush a răspuns:

Atâta timp cât nu ai avut relații sexuale nu ai cum să fii însărcinată.