| flaviusss a întrebat:

Dati-va cu parerea va rog. M-am despartit de prietena mea dupa ce am umblat cu ea timp de 3 luni, iar dupa ce ne-am despartit timp de 1 saptamana nu am mai vb cu ea deloc. Va zic ca eu am gresit de m-am despartit ca i-am vorbit urat. DUpa 1 saptamana i-am dat mesaj ca imi pare rau ca am fost nesimtit si ca i-am vb urat. mi-am cerut scuze. Va zic ca o iubesc la nebunie, tot la ea ma gandesc mereu. Cand i-am dat mesaju dupa 1 saptamana mi-a raspuns asa cu indiferenta, insa am vb cu ea prin mesaje cat de cat. A zis ca ma iarta insa de impacat nu crede, mai greu. Si de 2 zile ii trimit mesaje ziua, seara ii zic noapte buna. Imi raspunde la fiecare mesaj. CAnd ii zic ca o pup imi scrie si ea ca ma pupa. Imi pune in mesaje tot timpu :*. Ce ziceti mai simte ceva pentru mine? Vreau sa o iau de la inceput incet cu incet. Ce ziceti cum sa procedez sa fie bine?

Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

Da,mai simte. Dar e si normal ca nu mai vrea sa se arunce asa, direct in bratele tale pentru ca ii este teama ca ii vei face iar din astea. Tot ce poti tu sa faci e sa ai rabdare, poate chiar multa rabdare, sa fii alaturi de ea mereu, sa o sprijini, sa ii oferi motive sa rada doar asa, pur si simplu. Nu-i pomeni f des de "impacare" pentru ca cine stie, poate crede ca faci astea numai ca sa va impacati. E mai frumos sa o faci sa creada ca tu de fapt vrei sa ii fie bine, chiar si daca ea nu te accepta. Las-o moale un timp, apoi o poti invita la o plimbare seara si o poti saruta si abia atunci sa-ti mai ceri un o data scuze pentru ce ai facut si sa o asiguri ca nu se va mai repeta.
Succes!

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Dupa ce ai umplat cu ea ( pe unde?) 3 luni, eu zic sa o lasi in pace. Precis nu i-a placut ce a vazut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie să ai răbdare.
Vorbeşte frumos în coontinuare cu ea şi arată-i prin fapte că ţii la ea şi regreţi ce s-a întâmplat.
Invit-o la o întâlnire. Mai intreab-o din când în când dacă s-a mai gândit la o posibilă împăcare, dar nu fi prea insistent.
O poţi surprinde plăcut oferindu-i o floare.

Mult succes!

| SakonSIUkon a răspuns:

Ai si spus incetul cu incetul.

| Tdenis a răspuns:

Parerea mea este sa va intalniti, si o sa iti dai singur seama daca te place sau nuwinking