| fumsipraf a întrebat:

Buna TPU.de ce ma simt atrasa de barbati si baieti mult mai mari decat mine? niciodata nu mi-au placut cei de varsta mea saumai mici.

8 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Păi să-ți zic de ce îmi plac mie,poate te regăsești și tu.
De exemplu se bagă în seamă cu mine tot felul de băiețași, iar după ce mă întreabă "Cf, cmz, cmf" care denotă cât de agramat e, și eu urăsc asta. După ce mi-a adresat aceste întrebări miraculoase îmi mai și spune "păi nu știu ce să mai zic".
Pe când cu un prieten mai mare de al meu vorbim cu orele, într-o seara am vorbit 8 ore continuu.
Concluzia este că băiețașii sunt imaturi și pierzi timpul aiurea cu ei, și se cred "șmecheri" și cică ei fac "afaceri", sunt mai multe aiureli dar m-am plictisit să le ascult.Pe când cu un bărbat e total opusul.Prietenul ăsta al meu e serios,foarte inteligent,foarte cult,ascultă muzică bună, nu pe aia cu stinge lumina și mai știu eu ce rahaturi, e foarte atrăgător ca bărbat, știe să respecte o fată, nu insistă pe ceva ce eu nu vreau, e foarte independent la anii lui(25) și ador asta, oricum lista e luungă.Am ce învăța de la el, mereu mă sfătuiește numai de bine.
Dar știu că nu toți bărbații sunt ca el, el e unul la un milion. Oricum pentru mine e unic.
Mă duc să plâng, numai bine!

| fumsipraf explică (pentru Doηηa):

Faza e ca acel barbat de care sunt atrasa are aproape de 3 ori varsta mea.eu am 15 jumate happy si daca ar fi sa aleg niste actori bun as alege jensen ackles si ian somerhalder care si ei au 35-40 ani.

| RAY a răspuns:

Pentru ca stramosele tale de acuma milioane de ani saracele aleageau un vanator mai in varsta cu muschi, potential de a forma ceva sa nu uitam ca masculul dominant e mai in varsta
pshiologic vb freud spunea ca fetele isi aleg barbati dupa varsta tatului,adica daca ai in tata in varsta poti avea sa fi atrasa de uni mai in varsta
social vb ala e mai matur,mai bine facut fizic, ai spreante ca va vi un tata bun, eu as spune ca maturitatea joaca un rol important mai vez si tu documentare despre animale pe digi animal, discovery, nat geo wild sa descopri si tu ceva nou
despre sa stii ca stramosele noastre alegeau un partener dupa
1 personalitate
2 fizic
3 potential de vanatoare
masculul alfa nu era un pusti si unu mai in varsta

| neutrino a răspuns:

Pentru ca asa este normal. Fetele se maturizeaza mai repede decat baietii, si atunci ele prefera baietii mai mari, care sunt mai "barbati" decat "pustii" de varsta fetelor.

| MiruD a răspuns:

Pentru ca simti nevoia de protectia, grija si iubirea unui barbat matur!

| dinhoo a răspuns:

Aici ai dreptate. Tu pari o fata desteapta. Simte-te ca atare. Fii tu insuti. Nu mai te autoinvinui pentru ceea ce iti place cu adevarat.

| corina000 a răspuns:

Si eu am "problema asta"

| hellangel852 a răspuns:

Cand esti tanara vrei ceva matur, cand esti batrana vrei ceva tanar laughing cam asa ceva