| fumsipraf a întrebat:

de ce ne indragostim mereu de persoana nepotrivita? de cand ma stiu mi-au placut blonzii cu ochi albastri.toti m-au ranit din pacate.nu am putut fi cu niciunul.iar acum m-am indragostit de unul brunet si se pare ca tinde sa fie ceva mai mult decat preitenie dar nu stiu ce sa cred. oare sa fie aceasta persoana potrivita?

10 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Culoarea este doar o culoare.App...pacat de istorie.Hittler vroia sa faca din Germania, o tara a blonzilor.Deci daca vroiai un blond aveai de unde sa gasesti!laughing Nu judeca dupa culoarea parului o persoana.Sunt superstitii.

| iubesc a răspuns:

Poate. De ce sa nu incerci?

| h3r a răspuns:

Pentru că nu toți avem parte de persoane care ne împărtășesc sentimentele.
Însă la tine nu-i așa. Tu doar ești atrasă fizic de ei, de fapt ce să mai, ție îți sar ochii după orice băiat.

Cunoaște o persoană, nu sări la toți. Și nu mai confunda frumusețea lui cu iubirea.

| stark47 a răspuns:

Daca e persoana potrivita afli mai tarziu.toti suntem diferiti la caracter si la aspect,asa ca daca cineva te iubeste, fie blond, roscat, chel-cu-plete-in-vant, nu conteaza.relatiile sunt legaturi intre suflete, nu intre corpuri.cauta pe cineva care sa te inteleaga, sa te respecte, ai sa vezi ca nu o as mai conteze ce culoare are parul lui atunci

| TizZu15 a răspuns:

Parerea mea este ca poate fi potrivita dar conteaza si ce simti tu.winking

| secret093 a răspuns:

Numai tu poti decide asta, noi nu suntem in sufletul tau.

| Cristyan21 a răspuns:

Pe tine te intereseaza doar aspectul fizic nu si caracterul....mai intai cunoaste-l nu te uita doar la aspectul fizic chiar daca nu are un aspect fizic cine stie ce. poate ca iti poate oferii mai mult decat cel cu aspect fizic, daca ma intelegi ce vreau sa zic.

| Adda0a0 a răspuns:

Cum ar putea cineva sa iti raspunda la aceasta intrebare? de unde ar putea cineva sa stie daca e sau nu persoana potrivita?
n-are nicio legatura aspectul fizic cu dezamagirile tale in dragoste.
poate ca nu ai stiut ce sa cauti si ce sa apreciezi la un baiat.
nu te lasa dusa de nas de aspectul fizic
cauta sa fie un baiat cu caracter si in primul rand sa te respecte. cauta sa va cunoasteti reciproc si sa va intelegeti, sa existe comunicare si intelegere.
aspectul fizic e trecator si este egal cu 0 daca baiatul nu are caracter.
ai grija si succes!

| AmaliaAmi a răspuns:

Buna! La inceput nu prea esti sigura pe alegerea pe care ai facut-o.Dar daca intr-adevar este o dragoste puternica, venita de la amandoi, este un pas inainte in relatia voastra.Acum sunteti un pic timizi nu stiti cum reactionati impreuna, ca sa zic asa.Doar in timp iti poti da seama de acest lucru, daca este persoana potrivitabig grinSucces

| cappytempo a răspuns:

Asteapta sa treaca un pic de timp si vezi dupa aia cum stai cu "'fluturasi in stomac""...bafta!