| twopeist15 a întrebat:

Deci sa o luam cu inceputul. Weekend-ul acesta a adus sora mea mai mare o colega de facultate acasa Vineri seara a venit prietenul sormei la ea. Colega ei a venit la mine in camera si am inceput sa povestim.Am vorbit despre noi(ce chesti ne place, muzica mi-a mai zis de unele probleme ale ei de sanatate, peripetiile care le-a avut cand a fost mai mica si multe altele). Dupa ceva timp de povestit tot venea sora mea mai mare si o chema la ea in camera.Ea nu vroia sa vina. Zicea sa stea sora mea cu prietenul ei si sa o lase in pace ca ea povestete cu mine si chesti deastea.Am stat cu ea cam vreo ora si ceva singuri in camera la mine.Am povestit despre orice.Imi zambea intr-una si parca o simteam atrasa de mine. Weekend-ul asta m-am cam ciondanit cu sora mea si ea(colega ei) imi tot lua apararea ca ce are sora mea cu mine si din astea.Mi-am luat inima in dinti si am intrebat-o daca are prieten si ea mi-a raspuns"E ceva foarte complicat la mine".Ce credeti, m-ar placea? Are vreun rost sa incerc ceva? Tin sa precizez ca eu am 17 ani si ea 20... Ziceti-mi va rog ce sa fac.Maine dimineata pleaca..Deci seara asta ar fi ultima. Dati-mi sfaturi cu ce sa fac.Multumesc

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Dragul meu twopeist...nu exista baiat pe lumea asta, care sa primeasca o fata in camera lui si sa nu se gandeasca la toate variantele de a o face a lui!
E normal sa-ti zboare imaginatia, e normal sa gandesti asa, dar putin realism te-ar scuti de multe necazuri.
Fata are 20 de ani,e studenta,e in alt stadiu,pentru ea nu tot ce poarta pantaloni e digerabil.
A fost efectiv prietenoasa cu tine,doar erai fratele prietenei ei si ai si gazduit-o,dar ti-a spus frumos ca e foarte complicat cu ea,ceea ce se traduce cam asa:in mod sigur e indrgostita de cineva cu care lucrurile nu merg cum ar trebui si e necajita din cauza asta,deci fii sigur ca nu-i arde de nici o noua relatie.
Imi pare rau ca te dezamagesc,dar sa stii ca realismul in viata e un mare atu,gargaunii iti aduc numai belele!
Puteti ramane amici,ba puteti deveni foarte buni prieteni,poti invata multe lucruri de la ea discutand deschis, dar nu incerca nimic de genul lucrurilor la care visezi tu, risti si sa te faci de ras si-n plus, iti vei pune sora intr-o situatie imposibila!
Abtine-te si pastreaza o relatie amicala cu prietena surorii tale!
Poate ai inteles!
Daca nu, e efectiv numai riscul tau!

| SkyPilot a răspuns:

Incearca. Spune-i ca o placi foarte mult. Nu ai nimic de pierdut. Daca e sa se intample ceva, fata va lua initiativa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ne intrebi pe noi daca tie ti-ar placea o fata pe care tu o cunosti dar noi nu? Desigur ca ti-ar placea!

| freelove1486 a răspuns:

Eu zic sa incerci oricum nu ai nimic de pierdut happy

| Pitica1997 a răspuns:

Păi, există două variante. 1. Place pe cineva, iar acel cineva nu o prea place, ori are pe altcineva..sau s-a certat cu acel cineva, sau multe alte chestii, ori, a II-a mea variantă este că te place. E adevărat, e un timp destul de scurt, dar tu, dacă chiar ai vrea să ajungi la un răspuns din partea ei, câștigă-i încrederea. Ori dacă nu ești genul acela de bărbat care cu lugu'-lugu', întreab-o direct (încearcă să fie pe cât de elegant poți), dacă te place sau nu, sau dacă ai vreo șansă cu ea. În cazul în care o întrebi direct, posibil să se supere, dacă e vorba de o tipă puțin mai alintată de familia sa. Și, țin să te informez că atunci când e iubire, nu contează vârsta. Sper că ai înțeles și te-am ajutat cu ceva. Succes!winking