| Anonimanonimanonim123 a întrebat:

din nou, vreau sa va spun ce m i s-a întâmplat în ultimele zile. M am întâlnit cu un băiat acum câteva zile și cu acel băiat am întreținut relații sexuale, iar el mi-a povestit detaliat cum ar întâmplase. Iar de curând am vb cu el despre asta iar el a zis că ar fi de acord dacă cumva s ar mai întâmpla și eu i as propune și de câteva zile tot mă gândesc ce sa fac, ce sunt și dacă o sa fiu acceptat de părinți, societate, prieteni. N am menționat că am 16 ani și nu știu dacă sunt atras de fete sau de băieți. Va rog, mă puteți ajuta cu un sfat?

Răspuns Câştigător
| Kiwibibilă a răspuns:

Hmm pai daca iti place cu baieti n-ai ce pierde daca tii legatura cu baiatul respectiv. Parintilor nu ai de ce sa le spui, poti sa mai astepti ceva ani pana sa faci relatia ta cunoscuta sau poate te reprofilezi pana la maturitate, ceea ce simti tu putând fi doar o senzatie de moment. Si chiar daca ai fi gay, si ei sunt acceptati de societate de ceva ani deci nu cred ca te-ar judeca cineva (sau cel putin nu in fata, adica eu daca as avea un prieten gay nu cred ca m-as comporta diferit cu el fata de ceilalti dar nici nu sunt totalmente de acord cu treaba asta. Cred ca toti cei care se simt atrasi de persoane de acelasi sex ar trebui sa consulte un medic)

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti homosexual? Pacat de tine.

| DaniAdrian a răspuns:

Sfatul meu este sa te calmezi, sa realizezi ce ai facut, si sa fii tare sa nu fii afectat, ce ai facut tu nu e cel mai normal lucru pe care il poate face un baiat mai ales la varsta ta, dar e varsta cand minte o ia razna dar mai ales corpu si hormonii, ia distanta de acea persoana, uita acest lucru, si incearca sa revii pe linia de plutire, nu te du la fund pentru ca esti tanar si ai tot viitorul in fata, iesi prin oras, fa cunostinta cu alte persoane, apucate de un sport, fa ceva care sa-ti ocupe mintea si coprul tot timpul si ai sa vezi ca, cu timpul vei vedea rezultatele si nu vei fi dezamagit, fii tare si nu te da batut orice sa-r intampla, good luckwinking