| anonim_4396 a întrebat:

Sunt impreuna cu iubitul meu de 6 luni, avem 17 ani amandoi, ne cunoastem familiile, avem prieteni comuni, ne intelegem foarte bine, obisnuim sa locuim periodic singuri cateva zile, mama e de acord si totul e ok.
Stia de la inceput ca nu sunt virgina ca am trecut printr-o relatie de aproape 2 ani si eu stiam ca nu este de la el, de la toti prietenii lui, mai ales ca e genul de tip rebel si in capul meu era imposibil sa fie virgin.
Am intretinut relatii sexuale destul de rapid si de atunci totul a mers bine, ne intelegem perfect, insa aseara am ramas blocata:
I-am povestit de vechile mele relatii si de unele momente de care-mi este jena, iar el mi-a spus ca-i este jena de ceva, ca a fost virgin cand l-am cunoscut. straight face
Am ramas socata, ma tot gandesc cum de nu mi-am dat seama prima data, n-am mai fost cu un virgin niciodata si nu mi s-a parut nimic NEOBISNUIT.
Mi-a spus ca ma ales pe mine fiindca nu sunt panarama ca restul fetelor si pentru ca paream cumintica.
Acum, dupa 6 luni, mi-a dat toate ideeile peste cap, toate lucrurile pe care le stiam si as fi putut baga mana in foc, un baiat ca el - rebel, popular, trecut prin multe relatii - nu poate fi virgin, mai ales ca nu mi-a dat de inteles nicio secunda, a parut super experimentat in pat.
A vrut sa-mi spuna de prima data, dar i-a fost rusine cred, mai ales ca eu ii povesteam cate am facut cu restul iubitilor. Mi-a spus ca a asteptat asa mult timp pentru a obtine increderea reciproca, insa eu nu stiu ce sa cred.
Oare de ce ar minti, in unele momente cred ca minte si nu stiu care este adevarul.
Voi ce credeti? Poate chiar spune adevarul?

14 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Virgin sau nu, important este că ştie să te aprecieze şi să te facă să te simți bine.
O zi bună!

| TheSpecialOne a răspuns:

Ii era rusine aia e clar, si el poate te vedea pe tine mai experimentata decat esti de fapt si tu pe el la fel. Asa am patit si eu la prima relatie (care continua perfect si acum, avem 1 an jumatate impreuna). Amandoi am mintit ca am mai avut relatii ca sa nu parem "prosti" in fata celuilalt.

| RoxAnana a răspuns:

Era timid, era virgin. Cuminte sau nu, tu nu trebuia sa ii spui de nici o fosta relatie asta e cel mai gresit lucru. si in timp ce tu ii spuneai de fostii el se gandea cum sa faca sa fie mai presus decat ei. Nu trata baietii ca pe niste jucarii sexuale. Fiecare e asa cum e...nu mai presus ca altii numai dotat ca altii sau mai stiu eu ce. Parerea mea e ca de acum inainte sa ai grija la ceea ce spui si sa ii multumesti ca nu te-a tratat ca pe altele...

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Si asta te framanta pe tine ca a fost virgin? nu mai conteaza ca te-ai simtit bine cu el in pat asa-i, te cred saraca de tine, sa primesti asa o veste absolut tragica, bine ca nu ai ajuns la spital. esti o copila, si mie se pare ca te-ai cam laudat in fata lui cu relatiie tale ( deh tipa super experimentat) citez: " i-a fost rusine de mine, mai ales ca ii povesteam cate am facut cu restul iubitiilor" nu inteleg de ce fetele se lauda ca au facut sex cu mai multi, ...mare chestie. esti o copila, esti foarte imatura nu stiu cum saracu are rabdare cu tine.

| BlackheartQueen a răspuns:

Nu inteleg. Daca stiai ca e virgin nu te mai interesa?

| lipskissmiss a răspuns (pentru BlackheartQueen):

Ma interesa normal, il iubeam tot atat de tare, dar lucrurile ar fi decurs altfel poate.
Pur si simplu ma socat sa aflu asta dupa 6 luni de zile.

| BlackheartQueen a răspuns (pentru lipskissmiss):

Conteaza ca sunteti impreuna si relatia merge bine. Nu e chiar ceva anormal. Probabil ca nu ti-a spus pentru ca nu a vrut sa para neexperimentat in fata ta iar tu sa iti schimbi parerea despre el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

S-a miscat destul debine in pat, poate ca omul s-a informat si daca va iubiti de ce te-ar mintii? oricum. 6 luni de nu e o perioada in care sa cunosti o persoana

| unknøwn a răspuns:

Simplu.
La băieţi virginitatea e doar o chestie psihologică. Nu fizică şi emoţională, ca la fete.
Un băiat virgin, dacă e documentat, poate să fie mai bun la pat ca unul care e trecut deja prin câteva experienţe sexuale.

| Ankutzaaa a răspuns:

E neserios!

| Alexucccccaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Sincer ce mai comteaza ce a fost in trecut? Ce mai conteaza ce ai facut tu, ce a facut el?
Va iubiti, va simtiti bine unul langa altu si asta e cel mai important. Bucurate de asta si traieste clipa alaturi de el pentru ca nu sti ce va rezerva viitorul.
Si poate chiar a fost sincer cand ti-a spus ca era virgin si ca tu ai fo prima. Poate parea el genu ala popular, trecut prin multe relatiile dar de fapt nu era:*

| ElyNix23 a răspuns:

Bună!
De ce te interesează dacă e virgin sau nu? S-a mișcat bine, te face să te simți bine, te iubește etc. ce rost mai are?
Poate pare el rebel, dar în realitate e un băiat cu capul pe umeri.
Ai încredere în el.
Pa, pa!

| vladutzaM a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te bucuri de asta si lasi sa mearga totul de la sine, mai ales ca te iubeste si il iubesti.

| lovelinusheuu a răspuns:

Nu inteleg ce e rau daca era virgin.Eu zic ca e chiar de apreciat, ai fost prima pentu el asa cum si el a fost primul pentru tine.Atata timp cat totul a mers bine, nu vad nicio problema.
Nu a vrut sa iti spuna pentru ca probabil s-a simtit rusinat de asta.