| wolfy_7097 a întrebat:

dragi useri ai siteului, deci sa incep, eu si prietena mea dupa cum am spus in topicurile anterioare s-a despartit de mine dupa ce ne-am logodit, ea a intrat in alta relatie iar eu am ramas la fel de singur, pe toata perioada verii am umblat cu cunoscute si necunoscute dar nu prea mult, doar amici, ei bine timpul a trecut vara a trecut, cel cu care s-a bagat in relatie a fost acasa si sa comportat nu chiar bine si a pleacat, de o luna si jumatate dupa 5 luni aproape s-a bagat in seama cu mine si eu la fel, ne-am intalnti am vorbit, toate bune si ok ne-am mai vazut mai mult pe privat, am petrecut timp, am fost la plimbari, cumparaturi, o luam in brate o sarutam oriunde chiar de nu vroia, am ales sa fiu sincer si sa ii spun ca inca simteam ceva pentru ea si nu era total pierduta pentru mine chiar de a fost cu altul asa este sunt mai naiv de fel, ei bine prima saptamana sa comportat bine fara sa jigneasca si a fost calma, si am inceput iarasi sa avem relatii intime si sa ne intalnim cand si cum putem (datorita parintilor ei care ci ca nu ar mai accepta sa fie cu mine) in timp am ajuns iarasi sa mi se vorbeasca urat, sa se indeparteze de mine din orice, si orice greseala de a mea mica se platea enorm cu multe rugaminti sa inteleaga ca nu vrea, o fire foarte neintelegatoare, sa dau un exemplu de o greseala (ei bine ea fiind acasa la ea si eu la mine, nu i-am zis ca am iesit din curte sa ma duc pana la vulcanizare), asta e una, ultima fiind cam asa, s-a intamplat sambata seara cand am rugat-o sa iesim in oras sa mergem la o pizza sa ne plimbam etc etc, a ales sa ma ignore si sa nu imi raspunda cu nimic, ei bine eu tot am iesit cam o ora si am stat cu un baiat si cu femeia lui sunt casatorit, iar duminica s-a suparat extraordinar de rau si mi-a dat ignore peste tot si mi-a spus ca eu sunt mort pentru ea ca sa nu zic de vorbe (dispari, prostule, etc) iar eu niciodata nu am putut sa ii vorbesc as, are 18 si eu 28, inteleg ca am gresit si i-am zis de nenumarate ori ca imi pare rau, dar sa fiu sincer am rugat-o sa iasa si ea a ales sa ma ignore, in tot acest timp fiind judecat de ea cu toate care am fost eu vara aceasta chiar de nu am avut nimic cu fetele nu am avut relatii intime nu am avut relatie sa dorm cu alta doar amice care nu le aveam inainte, adica eu trebuia sa stau inchis in casa in timp ce ea avea relatie deja, aseara am luat o ciocolata mare si m-am dus la ea dar nici nu mi-a raspuns nici la telefon nici la mesaj am astepat o ora in zadar nimic, am plecat, ignoranta ei inca continua de 2 zile si nu stiu exact ce sa ii fac, ca pur si simplu altceva in afara de cearta nu am discutat despre ce am facut eu, nu stiu eu tin la ea si mii si greu sa ma detasez si nu stiu ce sa fac iarasi, stie mereu sa faca pe cineva sa creada ca e in totalitate vina luisi chiar asa scuzele si parerile lui de rau se transforma in cearta si mai mare si in a i se vorbi urat, ce sa fac thinking ca nu mai pot sa imi dau seama singur ce sa fac thinking

Multumesc de raspunsuri daca stie cineva sa ma indrume ce sa fac mai exact ca eu nu mai stiu

9 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Imi pare rau de situatia ta,dar esti prea fatalau,ti-o zic sincer.
La inceputul unei relati,majoritea fetelor isi testeaza parteneri.
Daca vede ca are de-a face cu un pampalau care poate sa-l joace pe degete si sa-l jaoce cum vrea,nu va ezita sa o faca.
Dupa un timp nu vei mai insemna nimic pentru ea, nici macar o provocare.
In cazul tau, daca aveai o atitudine mai dominanta, nu ajungeai aici.
Paote iti pare ciudat, dar ori ce femeie renunta la o relatie sau insela cu un scop.
La 28 de ani trebuia sa intelegi bine chestile astea si trebuia sa ai si ceva experienta in spate.
Doar nu mai esti pustan la inceput de drum.
Sa zicem ca ar accepta sa se vada cu tine, ba mai mult, e te-ar invita.
Ai fi asa naiv sa mai ai incredere?
Ti-ar placea sa stai intr-o relatie toxica si sa dai mereu explicati cand ea se supara ca un copil si cauta nod in papura la cele mai puerile lucruri?
Eu zic ca trebuie sa te mai gadesti.
Daca eram in locul tau renuntam de mult.
Mai ales la faza cu vulcanizarea, i ziceam frumos si elegant sa ma caute cand se maturizeaza, daca o va face curand.
Mai gandeste-te...

| RAY a răspuns:

Eu spun sa isi vezi de drumul tau fara ea, dar na tu alegi

| mihai69 a răspuns:

Frate, lasă-le naibii de proaste! Astea sub 27 de ani habar n-au de capu' lor.
Tu ai greşit un singur lucru: că te-ai combinat cu o panaramă. Şi chiar "cu repetiție"...

| Freya1 a răspuns:

Este destul de mica pentru tine si are mentalitatea ca atare.Tu trebuia sa nu te mai bagi in seama cu ea deoarece daca nu a mers o data sunt slabe sanse sa mearga a doua oara.Ce e rupt greu mai rezista recusut.
Mergi inainte si nu o mai cauta, nu mai incerca sa iti faci o relatie cu ea deoarece nu se poate. obisnuieste-te cu ideea si nu mai sta sa primesti jigniri si batai de joc

| sofisis a răspuns:

Eu nu inteleg o treaba din povestea ta:
Cu ce anume ai gresit de iti tot ceri atata iertare?
Pe bune? Ai aproape 30 de ani. La varsta asta un barbat incepe sa se gandeasca la o femeie cu care sa isi imparta viata, sa aiba un copil...nu sta dupa o mucoasa de 18 ani care, culmea, mai e si impertinenta, prost crescuta si per total naspa.
Wow...la varsta ta asa gandire mai rar, sincer iti spun.

| Necunoscut112 a răspuns:

Fata aia nu simte nimic pentru tine, chiar nu te suportă.

| leapșa a răspuns:

Intre voi e o diferenta de 10 ani!
Iar tu ai ai cerut-o de sotie cand ea avea 17 ani sa-nteleg... 17 si tu 27 ma!
La voi, 10 ani e o diferenta mare. Daca tu aveai, sa zicem, 40 si ea 30, era altceva. Dar dupa cum ti s-a spus mai sus, asta trebuie sa fie una, daca nu prima, relatie pe care ai avut-o, deoarece mentalitatea ta e copilareasca. Iti place asa sa fii batjocorit si orb?
Pana ma-si deschide si tu ochii. N-ai prieteni sa te-ndrume?
Gaseste si tu una de varsta ta sau spune-i prietenului tau casatorit sa te-nvete cateva lucruri despre femei. Da-o-ncolo de copila, las-o. Aleia ii trebuie unul vagabond, rau, copil ca ea.
Asa ceva de nemaiauzit.

Răspuns utilizator avertizat
| Yon1470 a răspuns:

Fii doar barbat si atat!