| ℓσνє a întrebat:

Buna TPU happy.
Este un baiat nou in scoala care este cu un an mai mare ca mine si ceilalti nu prea il plac... si il jigenesc ca este mai inalt si sunt foarte rai. Mie mi se pare ok, si as vrea sa il cunosc, decat ca prieteni nu stiu dar sunt curioasa laughing. Ideea e ca as vrea sa intru in vorba cu el, dar fiindca nu-l cunosc decat din priviri nu prea am ce sa-i spun. Stiiu cum il cheama pentru ca am o prietena care este in clasa cu el. Cand suntem in pauze la scoala se mai uita si el la mine. Deci, cum as putea sa ma bag in vorba cu el?happy
Funda happy si multumesc puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| oliviaaa a răspuns:

La pauza cheamo pe prietena ta si spune-i sa ia caietul lui, apoi voi stati amindoua cu caietul lui, cind el vine pe hol prietena ta il cheama sa ii dea caietul, si ii spune de exemplu : uite caietul tau, l-am gasit jos, si inca ceva fa cunostinta ea e prietena mea... si apoi tu ii spui de ex. imi pare bine de cunostinta si asa va faceti prieteni.

| DyNo a răspuns:

Intreab-o pe acea prietena, poate il cunoaste mai bine, cum ai putea sa intri in vorba cu el, ce ai putea sa discuti etc.

| neutrino a răspuns:

Urca-te pe un scaun si striga-ti dorinta! Daca nu, atunci cand trece pe langa tine, pune-i o piedica si apoi il intrebi ce mai face.

Răspuns utilizator avertizat
| Nikolas1 a răspuns:

***,te duci si ii zici in fata ce simti, ce dracu e asa greu sunteti in clasa 1? ce raspunsuri ati dat unii.