| Auslesse a întrebat:

iarasi eu..in legatura cu intrebarea anterioara:http://www.tpu.ro/......bsolut_1/.

ieri eram in fata magazinului,a trecut,m-a salutat,iar la vreo ora cam asa,a venit la magazin,era c-un prieten de-al lui! m-a salutat si dupa aia si-a luat un suc.
la scurt timp,a aparut un prieten de-al meu si i-a zis ca vrea o fata nr lui,el i-a zis c-o sa-l dea, dar mai tarziu. dupa aia a inttrebat cine e fata, prietenul asta al meu i-a zis ca-s eu, si din cate mi-a zis, baiatul chiar parut interesat, cand i-a zis ca vreau sa vorbesc cu el.si dupa aia,iar a zis ca ii da nr, dar mai tarziu.
in cele din urma a plecat si la plecare, iar m-a salutat!
acum, ce-a vrut sa zica, cu asta? ca-i da nr mai tarziu? de ce nu i l-a dat atunci?
si aseara, a trecut de doua ori prin fata casei mele:)

20 răspunsuri:
| ynna93 a răspuns:

Partea cu numarul de telefon, ori a uitat, ori vrea sa te tina asa putin.big grin..ai rabdare ca totul se rezolva la un moment dat.winking

| Auslesse explică (pentru ynna93):

Sa speram c-asa o sa fie!happy

| LOkk12 a răspuns:

Salut cred ca te place baiatul daca se saluta de cite ori te vede si nu i-a dat numarul de telefon ca sa te mai tina in suspans un pic.Incearca sa intri mai mult in contact cu el si iti va reusi.Succes :*

| Auslesse explică (pentru LOkk12):

Sa vedem ce-o sa fiehappy

| pretty34 a răspuns:

Buna.
cred ca el chiar te place deoarece face acest ' mic efort' sa te vada. Ar trebui sa faci su tu ceva, daca va face acest lucru de prea multe ori si de la tine nu va exista nici o reactie, o va lasa balta (baietii sunt de obicei orgoliosi si nu le place sa se izbesca de o respingere din partea unei fete...)
Incearca daca poti sa vb mai mult cu el decat un mic salut si apoi o sa fie bine. happy

| Auslesse explică (pentru pretty34):

Am inteles! dar partea cu nr de telefon?

| pretty34 a răspuns (pentru Auslesse):

Partea cu nr de tel este si cum a zis LO12 dar, si faptul ca el putea da de inteles ca m-ai degraba l-ar vrea pe al tau, ti l-ar da tie decat acelei fete sau ca nu era atat de interesat sa-i obtina nr acelei fete(sa-ti dea de inteles ca ea nu conta pentru el prea mult) si ca pe el il interesa altcineva, adica il interesa de tine, (asta se completa si daca el, in momentul cand ii cerea nr prt acea fata, el se uita al tine) happy

| Auslesse explică (pentru pretty34):

Am revenit! duminica trecuta mi-am luat inima-n dinti si, l-am sunat(am facut rost de nr lui printr-un prieten), in ziua aia am vorbit foarte putin cu el si atat.
si dupa aia mi-a trimis el mesaj, si tot vorbim asa de vreo cateva zile.
insa, el astazi a plecat in Italia si se intoarce peste 2 saptamani, a zis c-o sa putem vorbi pentru ca si-a activat cartela.
dar, mie imi pare rau ca n-am apucat sa vorbim fata-n fata, pentru ca in ultimele zile amandoi am avut foarte multa treaba, eu cu munca, el la fel, stiind ca urmeaza sa plece, a avut mai multa treaba.

| pretty34 a răspuns (pentru Auslesse):

Daca il intereaza de tine, va puteti revedea dupa ce se intoarce. Pana atunci pastreaza legatura, puteti discuta prin web cat e plecat...(prin tel cum ai zis si tu), apoi veti vede, ce veti face cu 'relatia' voastra. Iti doresc toate cele bune! happy

| Auslesse explică (pentru pretty34):

Ok,dar cum am mai zis, imi pare tare rau ca nu ne-am putut vedea inainte sa plece.nu ne-am mai vazut de miercuri,miercuri ne-am vazut de cateva ori,ne-am salutat si ne-am zambit unul altuia.
eu miercuri dupa amiaza am fost la munca, lucrez la un magazin, iar ma repet, iar el in dupa amiaza aia a fost plecat din oras.
seara, in jurul orei 22:00, eu mi-am terminat programul si am plecat acasa, iar el s-a intors la vreo 15 minute dupa ce am plecat eu.a vrut sa vina la mine, sa vorbim, dar eu eram plecata.
sper sa treaca repede saptamanile astea 2happy

| pretty34 a răspuns (pentru Auslesse):

Sa speramhappy

| Danapiandi a răspuns:

Ca sa te tina in suspans clarhappy daca a mai facut si ture prin fata casei totusi inseamna cevabig grinwinking Iar daca a venit sa te vada inainte sa plece inseamna ca totusi insemni ceva pentru el. big hug

| Auslesse explică (pentru Danapiandi):

Ce vroiam sa-ti zic..am vorbit aseara,m-a intrebat ce mai fac,ce mai zic,l-am intrebat cand se intoarce si mi-a zis ca e posibil duminica:X
si, in timp ce vorbeam, mai in gluma, mai in serios, el m-a intrebat la un moment dat " socru` meu ce face?", adica tatal meu..astazi mi-a zis ca-si incarca telefonul si vorbim.
eu abia astept sa vina acasa, ca sa vorbim fata-n fata.

| Danapiandi a răspuns (pentru Auslesse):

Eeeeesmugsmug Felicitari! Sunteti pe drumul cel bun :X:X:

| Auslesse explică (pentru Danapiandi):

Sa de-a Domnu`! n-am mai vorbit cu el de 2 zile, probabil nu si-a incarcat telefonul, dar ramane de vazut ce se va intampla, cand se va intoarce.

| Danapiandi a răspuns (pentru Auslesse):

Face bine si putin suspans uneori laughing

| Auslesse explică (pentru Danapiandi):

Da da laughing

| Auslesse explică (pentru Danapiandi):

Hey.m-am intors...si situatia se prezinta cam asa.
El a fost plecat in Italia timp de o saptamana,in tot timpul asta mereu am vorbit,ba pe internet,ba prin mesaje,imi trimitea pupici s.a.m.d.
Ok,am vorbit si ieri cu el, era pe drum, venea acasa.
Aseara a ajuns acasa.a trecut pe langa mine aseara, cu maisna, m-a salutat si cam atat.
astazi iar a trecut, m-a salutat si..cam atat, n-a venit sa vorbeasca si el cu mine.
bine, sa zicem ca, avand in vedere ca aseara abia s-a intors, n-a avut timp..si oricum stiu ca zilele astea e foarte ocupat.
nu stiu ce sa mai inteleg de la el.
am vorbit o saptamana si ceva si acum...surpriza.
si chiar l-am intrebat acum vreo cateva zile,daca e suparat pe mine sau ceva de genu` si mi-a zis ca nu pentru ca n-are motiv.
orice ar fi,m-am decis,eu mesaje nu-i mai trimit,l-am cautat destul pana acum,daca intr-adevar vrea si el ceva,stie unde ma gaseste,are nr meu de telefon.
ma gandeam,oare sa-i fie rusine sa de-a ochii cu mine? si stii de ce zic asta? pentru ca el, inainte de a pleca in Italia, a venit de cateva ori la magazinul unde lucrez eu, dar, n-a venit niciodata singur, mereu a venit insotit de cate un prieten.
tu ce crezi despre situatia asta? oare ce se intampla cu el?

| Danapiandi a răspuns (pentru Auslesse):

Mai asteapta o vreme... vezi ce se mai intampla... poate era obosit de pe drum si de-aia a reactionat asa. :* te pup

| Auslesse explică (pentru Danapiandi):

M-am gandit si eu la asta.si oricum, stiu ca zilele astea are foarte multa treaba...deci sa vedem, mai spre sfarsitul saptamanii.
oricum, eu nu-l mai caut.
daca are ceva de gand, ma cauta el.cum m-a cautat prima oara, poate sa ma caute si acum!happy