| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU imi place de o fata care cred ca si ei ii place de mine imi dau seama dupa felul in care se uita la mine. m rog nu asta e intrebarea intrebarea e daca o intreb intre 4 ochi daca ma place si zice da ce sa fac sau daca zice nu atunci ce fac?sad sau daca rade? :-s sau daca tace ce ar trebui sa fac? funda
Nu vreau raspunsuri jignitoare

Răspuns Câştigător
| Bitzy a răspuns:

Buna!happyCe tare intrebarea.Eu cred ca daca tace e socata.Dar daca zice ca nu te place fi curajos si vrajeste.o! Poate te place dar ii este rusine! In fiecare nu este un da!happyP.S: Si eu sunt in aceeasi situatie doar ca sunt fatalaughingSucces!:X

7 răspunsuri:
| RyugaHideki a răspuns:

OK. Sa le luam pe fiecare in parte:
1. Daca spune da, ia-o in brate si sopteste-i la ureche "Te iubesc" si strange-o putin in brate si nu o lasa cam un minut, si dupa dai drumul incetu cu incetu. Si tine-o de maini putin si priveste-o fix in ochi. Dupa poti spune incetu de tot, incat sa nu auzi nici tu: Love You.isi va da seama ce ai spus.
2. Daca zice nu. poti sa apleci capul trist si sa ii spui "inteleg..." si datorita refuzului este posibil sa iti vina si o lacrima. Daca da.lasa acea lacrima sa cada si ea isi va da seama ca sunt niste sentimente sincere si isi va aminti de tine a 2-a zi. Dupa asta te duci incet la locul tau si te prefaci ca citesti lectia.
3. Daca rade inseamna ca este fraiera. Scuze ca spun ca este fraiera din moment ce ai sentimente pentru ea, dar o persoana nu are voie. teoretic si practic.sa rada de sentimentele cuiva. Sa se puna in locul tau si va afla cum te-ai simtit tu (asta in caz de va rade.dar de obicei acest lucru nu se intampla)
4. Aici este cam greu.sunt mai multe variante: daca tace poate insemna ca vrea sa: accepte dar nu este sigura, ceea ce va insemna ca va dori sa spuna: iti raspund maine (probabil va cere ajutor pe TPU big grin ) Sau...va dori sa refuze si nu stie cum sa iti spuna fara sa te supere. Atunci cand tace.trebuie sa astepti si tu si sa taci si tu. Nu trebuie sa ii strici momentul de concentrare, deoarece nu poti sa faci decat mai rau si sa ii schimbi posibilul da intr-un nu.
P.S.: Nu te astepta sa poti sa fii impreuna cu ea prea curand. Conteaza foarte mult cum si ce ai facut pana acum din punctul ei de vedere si ce ai facut pentru ea pana acum. happy

| danifx2 a răspuns:

Pfff daca zice nu soarta
daca zice da nu sari in sus
daca tace inseamna ca te placesi s-a blocat
daca rade o amuzi cu aceasta intrebare ea o s-o considere stupida deoarece rade sper ca te-am ajutat

| 21Ada a răspuns:

Spune-i! daca rade enesimtitaoh go on daca tace ai lasat-o cu gura casca si daca zice da sarut. happy

| AliceHamingway a răspuns:

Pai eu sunt fata si daca as fi in locul acelei norocoase sa zicem ca nu as zice nimic... dar ca sa fiu sincera sunt in aceeqasi dilema cu un baiat, nu stiu ce trebuie se zic, ma rog spune-i ce simti asta inseamna sa fii barbat in devenire si sa stii ca daca te place s-ar ****a sa trezesti cu un pupic pe obraz mult noroc funda? puppy dog eyes

| Bitzy a răspuns:

Multumesc mult pentru funda:X

| 7uP112 a răspuns:

in pnm sunt trei calora vreau sa le dau funda si nu stiu cariua laughing)

| printseeeesaaa a răspuns:

Buna eu zic s-o intrebi ca incercarea nu moare daca zice da sp daca vrr sa fiti impr daca zice nu sp ca ai zis doar asa si ca nici tie nu-ti place ca ai vrt sa vz doar ce zice daca rade razi si u si sp ca ai glumit si daca tace sp ca n-are rost sa mai discutati daca ea nu poate rasp la o intrebare sper ca te-am ajutat bafta!