| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat, dar nu stiu daca el simte acelasi lucru. Il surprind uneori uitandu-se la mine, iar mereu cand sunt langa el este mai tacut. Nu stiu daca stie ca eu il plac. As vrea sa ii spun, dar nu vreau sa ma fac de ras. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Posibilitatea sa-ti raspunda intr-un mod jignitor sau intro maniera prin care sa te faca de ras este extrem de mica, avand in vedere felul lui de a fi, de a se comporta. Din descriere ta s-ar putea trage concluzia ca nu ii esti chiar indiferenta si probabil ca din acest motiv esti cea remarcata dintre celelalte colege de clasa, insa fiind mai timid nu indrazneste sa-si exprime/spuna in mod direct ceea ce simte. Mai mult ca sigur te place si ar fi indicat ca tu sa-i comunici, sa-l faci sa inteleaga ca si tu ai fata de el sentimente de atractie de natura sentimentala. Fiind colegi iti va fi usor sa-i transmiti direct sau printr-o alta forma de comunicare daca vei renunta la timiditate. Succes.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ceea ce simti tu la varsta ta e o simpla placere atat, comunica cu el

| sergiu52 a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie frica trebuie si spui despre sentimentele tale fata de el

| minarose a răspuns:

Hei,pot spune ca si eu am aceeasi problema dar iti recomand sa incepi sa vorbesti cu el chestii marunte si treptat, treptat o sa-ti dai seama daca si el simte ceva pentru tine