| anonim_4396 a întrebat:

in ultima perioada eu si prietena mea ne dorim sa facem sex, sa mentionez ca ea are 14 si eu am 15.Am putea-o face protejat dar fara nici un risc? Ce se poate intampla prietenei mele dupa sex?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu spun sa mai așteptați sunteti copii

| Emilian65 a răspuns:

Daca faceti sex protejat nu exista risc de sarcina.

| Michaeel a răspuns:

De ce asa multi prunci se aplica de chestii intime care nu sunt de vârstă lor? E asa greu sa va comportați adecvat pentru vârstă voastră? Zici ca aveți 20+ și încă vouă vi se pare normal și ziceți ca "știți ce e bine pentru voi și ca sunteți în stare sa va întrețineti singuri". Dacă ar fi asa de ce mai exista parinti și o vârstă legala?

| alexalx1234 a răspuns (pentru Michaeel):

Degeaba le spui asta, ca nu vor asculta. E distrusa de tot generatia asta. Era unul aici pe site care se tot lauda ca face sex la 14 ani si cand ii spui ca nu e bine te ia la injuraturi, un mucos amarat copilul ala.

| Michaeel a răspuns (pentru alexalx1234):

Exact! Vai și amar de toți și încă dacă le spui ca nu este bine și ca sexul este un act intim care trebuie făcut de persoane adulte încep sa spună ca "sunt maturi" și ca "știu ei ce fac". La 14 ani? Își fac buletinul și gata, se considera adulți.

| alexalx1234 a răspuns (pentru Michaeel):

Am avut si eu 14 ani si nu faceam asa. Vai si amar de tara asta si de viitoarele generatii

| MValentin a răspuns:

Folositi prezervativ, cand il pui ai grija sa nu ai sperma pe mana sau degete, la fel cand o penetrezi cu ele.
Daca ajungi la penetrare si de la penetrare la ejacularea ta, ca sa fi si mai sigur scoate ti penisul inainte de a ejacula. Astfel sigur nu aveti probleme de îngrijorare.
Apropo folositiva mult de petting, ce ii se intampla? Daca e virgina nu va mai fi (himenul ei se va rupe), va avea sangerari optionale usoare asta din cauza himenului rupt si a muschilor interni sa zic asa din cauza ca nu a mai fost penetrata si acei muschi depunand efort e posibil asta (a mea a patit asta dar i-o trecut peste 1 ora), in rest dupa asta veti capata incredere mai multa veti fi mai ok sa stati goi in fata altuia va veti deschide acum depinde... daca totul merge bine si nu sunteti impreuna doar si doar pentru sex

| Stegman a răspuns:

Folositi prezervativul obligatoriu. Altfel poate ramane insarcinata si intrati la belele. Uita te pe net sa vezi exact ce trebuie sa faci fara riscuri. Daca e virgina ii poate curge sange, dar nu e obligatoriu. Prima data o sa fie dureros pentru ea asa ca fii delicat, e important sa fiti amandoi cat mai relaxati. Bafta

| CruellaX a răspuns:

Unii dintre voi comentați că este greșit, iar pe "vremea" voastră, probabil, se proceda exact la fel, la aceeași vârstă. Dacă nu puteți ajuta, treceți mai departe, nu este greu. Oricum, când erați la exact aceeași vârstă nu conta ce spune unul mai "bătrân" sau ai voștri.
Referitor la întrebare, cel mai important este să fie folosit prezervativul, pentru a evita o eventuală sarcină sau o boală cu transmitere sexuală. Mai mult decât atât, totul trebuie sa decurgă absolut natural, astfel încât să nu apară eventualele regrete după. Reflectați, iar apoi luați o decizie spre acest pas, fiindcă uneori un act sexual implică foarte multe riscuri si foarte multe consecințe, indiferent de vârstă.