| Lolipop1234 a întrebat:

M-am hotărât împreună cu prietenul meu să facem dragoste, eu fiind virgină, iar el nu. Întrebarea este următoarea, dacă mă masturbez mă v-a mai durea când o s-o facem? Rog seriozitate.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Depinde de metoda de masturbare folosită. Oricum, orice fel de activitate (auto)erotică pe care o ai înaintea actului sexual propriu zis te ajută, și prin cunoașterea corpului, și prin pregătirea lui pentru „pasul următor".
Așadar, dacă masturbarea e doar clitoridiană, oricum vei fi destul de bine „unsă", dar și mușchii vaginali ceva mai destinși, ca să accepte mai ușor ceva în interior. Iar dacă deja ai mers cu degetele (sau orice altceva) spre vagin, atunci poți spera chiar la o dezvirginare „pe nesimțite".
Baftă!

5 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Dacă te masturbezi cu ceva mai mare, mai gros, și mai dur decât penisul lui, când el își va introduce penisul în vaginul tău, va părea drăguț și nedureros.

Ex: tubul de fixativ syoss (sau, dacă ești mai norocoasă ca mine și ai dildouri și vibratoare mari din comerț, să le folosești pe alea. trebuie doar să te asiguri că penetrarea cu ele va fi mai hardcore decât cea cu mădularul iubitului)

| Drolja a răspuns (pentru Drolja):

Fundă?

| Kaℓi a răspuns (pentru Drolja):

Si e bun fixativul Syoss? adica, rezista coafura?
laughing

| Emilian65 a răspuns:

Incearca si vezi daca te va durea sau nu.

| Lolipop1234 explică:

Kali, bună întrebarea laughing