| MinnieHaha a întrebat:

Buna TPU.
M.am indepartat de fostul meu prieten din cauza comportamentului mult prea schimbat-or.
Dupa aceea, eu eram apropiata de un baiat din "banda lui" si veneau mereu la mine la poarta.Si intr. o zi a intrat la mine in curte si eu l.am intrebat daca poate spune ca m. a uitat.Si a zis ca nu, ca atunci cand ma saruta simte din nou ceea ce a fost. Nu stiu daca sa il cred pentru ca de curand mi. a cerut sa ma culc cu el.Eu i.am zis ca nu o fac si el a zis ca daca il iubb o fac, iar eu i.am zis ca daca el m.ar iubi nu m.ar intreba. Si i.am inchis telefonul. Dilema este ca dupa m. a sunat si si. a cerut scuze, am ramas prieteni ff departati. Ceva din mine spune ca inca tine la mine, si verisoara lui spune la fel, dar ca trebuie sa ii dau timp. Eu acum am pe altcineva la care tin, dar nici pe fostul nu l.am putut uita.
Voi ce imi sugerati sa fac?crying Simt ca am niste sentimente amestecatecrying care vor sa iasa afara... Dar nici ele nu stiu ce inseamnacrying

Va rogg ajuta.ti.macrying. Dau fundita:X

3 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Pai nu sti ce e in mintea lui si din moment ce nu tea cautat numai privi in urma.
ramai cu pr actual la care zici ca ti si cu timpul o sa il uiti.

| Mao a răspuns:

Ai avut dreptate când i-ai spus "dacă m-ai iubi, nu m-ai întreba". De ce să te întorci în trecutul acela "prea schimbător" şi prea complicat, când tu deja ai altă persoană la care ţii. Ce a fost, a fost. Sunteţi prieteni foarte depărtaţi. Nu crezi că dacă ţinea la tine, încerca să schimbe asta? Înţeleg că ţii la el. "Primele iubiri nu se uită niciodată", nu? Dar asta nu înseamnă că merită să te întorci la un băiat care ţi-a cerut să faceţi sex şi "a zis ca daca il iubb o fac", de parcă iubirea ar fi o condiţie a sexului! Şi-a cerut scuze, dar asta nu înseamnă că nu mai vrea să o facă. Ba sigur că da. Şi logic că verişoara lui zice că încă te place. Ea, probabil, face ce îi dictează el să facă. Dintre un prieten şi un verişor, pe cine alege? Mai ales dacă sunt buni verişori.
Continuă-ţi viaţa cu persoana la care ţii acum şi "dă trecutul uitării". Lasă totul cum este deja. Fă ce e mai bine pentru tine.
Baftă şi numai bine!

| MinnieHaha explică:

Stai linistita ca nu tine cu el eabig grin chiar daca sunt verisori ea m.a indrumat sa fiu cu altcineva.Si imi da palme cand plang aiurea.Ma ridica atunci cand cad.Mai multehappy Dar in niciun caz ea nu minte. O cun de mult timpbig grin