| GabriellaGabby a întrebat:

Sunt indragostita de verisorul prietenei mele care locuieste in alta tara si vine aici doar in vacante.L-am cunoscut acum vreo 3 ani la o petrecere si atunci pe langa faptul ca vedeam ca uneori ma priveste ne comportam normal desi simteam de atunci ceva pentru el.O perioada nu am mai auzit nimic unul de altul pana cand am inceput sa vorbim iar.Am vorbit o periodata si de atunci nu prea am mai tinut legatura,vorbesc cu el mai rar.Dar cand vorbeam cu el imi vorbea frumos,de obicei el ma baga in seama, mi-a spus chiar "iubita, draguta" si acum cateodata imi mai da like-uri.As spune ca ma place si el dar nu pot sa bag mana in foc.
Problema e ca desi nu l-am mai vazut de ceva timp si nici nu am mai vorbit cu el ma gandesc la el tot timpul.Am incercat sa-l uit, nu am mai vorbit despre el, mi-am preocupat timpul cu altcev a dar de fiecare data tot el imi venea in minte.Cand vine as incerca sa am o relatie cu el, desi stiu ca nu o sa reziste, dar totusi as incerca.Nu stiu ce sa fac, stiu ca dupa o sa sufar dar il plac atat de mult incat as da orice pentru asta, mai ales daca si el ma place.Stiu ca ar fi ceva doar pentru o perioada, dar as incerca sa traiesc clipa, sa-mi 'ascult inima'.Ce ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Arata-i ce pierde, dar nu tot!

| Sfatosul2012 a răspuns:

Da nu o sa reziste din cauza distantei; poate tu ai sa l vezi numai pe el dar sigur el nu te va astepta numai pe tine; pana pe la 27 de ani barbatii (baietii) sunt colectionari, vor cat mai multe expierente chiar daca sunt intr-o relatie, daca va avea o oportunitate o face; Asa ca inainte sa ti asculti inima intreba te daca o sa te simti bine stiind ca nu esti singura din viata lui; si mai ales ca iubirea ta nu e in cu totul impartasita; Eu zic sa incerci sa ti gasesti pe cineva aproape cu care sa nu ai o relatie la distanta; daca intr-un viitor o sa va intalniti poate cine stie o sa aveti parte de o aventura pe care o sa va ramana o frumoasa amintirebatting eyelashes

| NoRegretsxx a răspuns:

Esti masochista. Eu pot sa iti bag aici un roman intreg ce ar trebui de fapt sa faci, dar stiu ca e inutil asa ca mai bine nu. Asculta-ti inima.o sa fie mirific.

| Mimzy a răspuns:

Ai dreptate! Cred ca ar trebui sa incerci sa fii cu el...
Aww, ce poveste draguta!

| alexandrafocus a răspuns:

Si eu am fost in situatia asta, si da nu am facut nimic si cand am venit in tara m-a cautat el, insa la mine nu a fost atat de bine.Iti dau un pont, atunci cand va intalniti fa-l sa se simta cat mai bine(nu ma refer la sex ), si asa sa nu te poata uita!