| Luisa221 a întrebat:

Hei! Sunt indragostita de verisorul pretenei mele care locuieste in alta tara, el vine aici doar in vacante.Nu am mai vorbit cu el de mult,dar si cand vorbeam,imi vorbea foarte frumos,ba chiar mi-a spus chiar "iubita, frumoaso".Nu pot sa bag mana in foc dar as spune ca poate ma place si el.Doar ca stiind distanta dintre noi am incercat sa-l uit, dar chiar daca nu am mai vorbit cu sau despre el pur si simplu nu mi-l pot scoate din minte.Nu stiu ce e cu mine, uneori cred ca e singuru de care m-am indragostit 'cu adevarat' caci pe ceilalti i-am uitat mai repede.Cand o sa revina in tara,as incerca sa am "o relatie" cu el,sau mai bine zis o aventura,daca si el ar simti la fel.Pur si simplu simt nevoia sa o fac, chiar daca stiu ca o relatie nu ar fi posibila datorita distantei.Chiar nu stiu ce sa fac,mai ales ca ma gandesc tot timpul la el, nu pot sa-l uit.Ce credeti ca trebuie sa fac?

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu te grabi.
Nu te grabi deloc, pentru ca risti ca dintr-o mica poveste cum e acum, sa faci o mare tragedie.
Pentru tine, pentru el...gandeste-te la cata suferinta poate aduce sa NU ai langa tine persoana iubita.
Niciodata sau arareori...
Nu te grabi,gandeste-te bine.
Si da o sansa si celor din jurul tau,nu pot fi chiar asa de rai cu toti!
Cum varul prietenei tale e departe si-l vezi rar,la cat de indragostita simti ca esti de el,l-ai imbogatit cu zeci de calitati pe care le-ai dori sa le aiba,dar pe care nu se stie daca chiar le are,il vezi perfect.
O mai mare apropiere, va scoate la iveala mici imperfectiuni care in timp, vor deveni mari imperfectiuni si defecte si vei suferi si mai mult.
Cauta sa fi realista... spre binele tau!
Si nu te grabi, judeca bine, foloseste-ti toata ratiunea care ti-a mai ramas!
happy

| neutrino a răspuns:

Pentru linistea ta, atunci cand el vine in tara, ii poti propune o aventura. Daca esti buna, atunci probabil ca va fi incantat.

| SkyPilot a răspuns:

Foarte probabil ca va accepta o aventura. Foarte probabil ca vei ramane doar cu atat - si cu suferinta adusa de o relatie la distanta care in timp se va termina. Nu te oferi intr-o relatie care are sanse minime de succes, o sa-ti para rau mai tarziu cand iti vei gasi perechea.
Poti sa il uiti daca iti gasesti preocupari care sa iti ocupe timpul si eventual daca gasesti pe altcineva.

| GrayGaby a răspuns:

Congratz you are stupid