| anonim_4396 a întrebat:

M-am indragostit nebuneste de un baiat care din fericire si el ma place de mai mult timp.Problema e ca el crede ca am prietensad
Nu am intrat niciodata in vorba cu el deoarece eu sunt foarte timida si oricat as incerca nu pot schimba asta.Si el e la fel intrucat nici unul nu vrea sa faca nimic. Oricum eu sunt de parere ca baiatul ar trebui sa faca primul pas!
Cum as putea sa ii arat mai subtil ca si eu il plac?

Răspuns Câştigător
| cristinanebuna12 a răspuns:

Buna Roxana ar trebui sa nu stiu sa stai de vorba cu el sa nu fi timida ca nu va fi sfarsitul lumii! ok? vorbeste cu el sau daca nu vrei macar mai asa o vorba o ceva pana nu o sa mai fiti timizi nici unul! da? deci fi tu insati! pa pa sper sa ai noroc cu baiatul de care iti place! nu cumva incepe cu a?
nu conteaza bafta pa!♥♥♥ happy

8 răspunsuri:
| mimiwewem a răspuns:

Timiditatea trece repede când ai să fii cu el.

| xCrazyGirl a răspuns:

Daca as fii acolo te-as ajuta eu pentru ca am combinat pe multi. sad dar oricum poti incerca sa vorbesti cu el pe facebook sau cere la cineva sa te ajute happy

| kiduţa18 a răspuns:

Intră tu și fă primul pas și spune-i că nu ai prieten. Lasă timiditatea și gata! Dacă vă placeți reciproc ar fi o prostie să nu fiți împreună.

| Giada a răspuns:

Fiti prieteni pe facebook, asta daca nu sunteti inca.
Da-i like-uri, incearca sa vorbesti cu el pe chat. Daca de ex. practica vreun sport sau vezi de acolo ca are o pasiune anume, il poti intreba despre ea, de cat timp practica etc.
Stii ca se spune ca persoanele timide prind mai mult curaj in fata calculatorului.
Si daca faci asta poate vei reusi sa-l faci sa te invite undeva. smug
Incearca sa-ti invingi timiditatea, pentru ca daca faci asta iti va fi de ajutor in viata.winking
Sper ca te-am ajutat. :*

| r0ckmyw0rld a răspuns:

Asta cu "baiatul face primul pas" e o prostie dupa parerea mea laughing. Daca tie chiar iti place si iti doresti asta, de ce sa nu faci tu primul pas? De ce sa nu incerci?

| YukyPuky a răspuns:

Daca are FB da-i cerere, vorbiti pe chat, afla ce ii place lui poate iti place si tie:* intreba-l de ex ce muzica ii place ce filme ii plac

| cristinanebuna12 a răspuns:

Buna din nou! imi pare rau ca te-am confundat cu altcineva pentru ca prietena mea cea mai buna o cheama Roxana are si ea poza asta pe facebook si are si ea ochii verzi! inca o data imi pare rau! deci! la cine dai fundita?☺☺☺☺

| AntoniaMaria a răspuns:

Poti sa intri in vorba cu el.sa il intrebi ce-i place si cand ai incredere in el poti face primul pas tu daca nu o sa-l faca el primul:*sper sa-ti foloseasca