| adina_6125 a întrebat:

Maine am prima intalnire cu baiatul de care imi place si si el ma place din cate stiu eu. astazi i-am cerut o poza ca avea o poza faina la avatar si o zis ca daca mi-a da ce primeste si eu i-am spus ca o sa vada maine.credeti ca e ok daca il sarut?

PS:suntem din aceiasi scoala doar ca el e cu un an mai mare ca mine, deci ne cunoastem destul de bine

5 răspunsuri:
| piktor a răspuns:

Ia`l usor, sa nu sari direct cu sarut.
va plimbati putin prin oras, in drum spre cafenea sau ma rog, unde mergeti voi, si ii spui ceva gen "ce frig mi`e! uite ce rece e mana meaa..." si il iei de mana si nu-l mai lasilaughing
apoi vedeti ce faceti mai departe.
si la despartire daca are c0ae in pantaloni te pupa, daca nu, nu...

| Copilcuvise a răspuns:

Da ar fi bine sa il saruti, dar fa sa nu fi prea directa. Sa nu te creada o disperata happy. I-al incet si deschide niste subiecte cum ar fi daca are prietena iar daca nu sa il intrebi daca nu si-ar dori. chestii din astea. Succes:*

| ellapyssy a răspuns:

Daca maine cand va intalniti iti cere. u o sa il pui sa inchida ochii si il saruti asa usor pe buze... o sa ii placa! bafta multa

| andreea23_3785 a răspuns:

Eu una te sfatuiesc sa NU "sari" pe el din prima. Din cate ai scris e clar ca mai mult iti place tie de el, decat lui de tine. Un baiat care te place cu adevarat, nu doar face fun, nu te intreaba: "ce imi dai in schimb?" Parerea mea este sa te intalalnesti cu el, iar daca nu iti da poza fara nimic in schimb, atunci he is a jerk. happy

| morifiintapacatoasa a răspuns:

Stiu faza asta numa ca la mine e mai altfel... daca vreau sa imi dea ceva ma intreaba ce dai? eu ii raspund cu intrebarea ce vrei? iar el cu ce dai? iar eu cu da ce vrei? pana ma enrvez si ii zic ca nu ii dau nimic...si toata lumea din jur [ca suntem o gasca de vacanta de vara] zice ca las ca stiu eu ce vrea.in fine cand o sa te intalnesti cu el nu sari pe el sa il saruti doar cand o sa bata apropo despre acest subiect lucru` pe care is sigura ca o va face