| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU mi-a venit ciclul si nu vreau s-o intreb pe mama cum sa pun un tampon sau absorbant pls ajutor!

Răspuns Câştigător
| Teooo12 a răspuns:

Desfaci abalajul de plastic si vei observa o parte lipicioasa ehh bine partea aceea o lipesti pe lungimea chilotului dupa care ai sa vezi o chestie de hartie aia e o chestie care tine aripioarele alea lipite. Dupa ce iei hartia cu grija usor iei aripioarele si le lipesti pe marginea chilotilor. Sper ca te-am ajutat.Parerea mea e ca nu ar trebui sa-ti fie frica sa o intrebi pe mama ta deoarece sunteti fete si iti garantez ca si a trecut prin asta dar pe vremea ei nu existau site-uri unde sa intrebe chestii de genul.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

As putea sa-ti explic, dar prefer sa nu o fac, pentru ca nu-i normal ca eu sa fac acest lucru, in locul mamei tale!
Ea ar trebui sa fie prima persoana care sa-ti explice ce si cum sa faci, ca sa te protejezi in asemenea cazuri!
Lasa rusinea la o parte, ca este mama ta si te-a vazut la pasarica goala de cand erai bebelina!
Deschide gurita si discuta cu ea, ca-i timpul sa-ti cumpere ce ai nevoie, sa-ti explice procesul fiziologic, sa-ti explice ce pericole sunt de acum si cum sa te ingrijesti si protejezi in asemenea perioade.
Discutia asta, trebuie sa fie prima, dintr-o serie foarte lunga de lectii despre organele sexuale, functiile lor fiziologice, sex si sexulatitate.