| loveanime059 a întrebat:

Mie imi place un baiat si el a dat de inteles ca ma place. Dar faza e ca eu sunt mai timida. nu stiu, niciodata nu m-a emotionat asa tare un baiat. Cand suntem langa el nu prea imi gasesc cuvintele iar cand vorbim pe fb el imi spune ca sunt rece cu el sad Si nu vreau sa-l pierd doar din simplul fapt ca sunt mai timida si nu stiu cum sa-mi exprim sentimentele. Chiar vreau sa am mai mult curaj si tupeu ca sa nu creada ca de fapt nu-l plac. Niste sfaturi, va rog eu mult. Dau funda :* :* :*

Răspuns Câştigător
| NoNameexd a răspuns:

Spune-i ca asta e firea ta mai timida, si ca-ti place de el, sau ca-l simpatizezi si ca nu vrei sa se inteleaga altceva.Nu mai fi timida, ca nu are rost, cu chestia asta pierzi multe-n viata.E bine sa fii tu insati, dar uneori, este bine sa faci unele schimbari in avantajul tau.Bafta!

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Tu te framanti degeaba. Prietenia cu un baiat o faci doar in scopul casatoriei. Alt motiv care sa fie? Sa fit doar prieteni? Nicidecum. Baietii intotdeauna vor mai mult. Emotiile vin si trec, si de aceea iti spun ca sa nu te bazezi pe ele, si sa nu iei decizii pe baza lor.Toate isi au vremea lor. Iar vremea dragostei nu este in timpul adolescentei; si se va termina cu inimi frante, iar pe viitor cu lipsa de incredere in persoanele de sex opus. Patreaza-te pentru acela care iti va fi sot. Dovedesti ca tii la el, daca-l astepti curata, neintinata.

| SpeșălGirl a răspuns (pentru anonimg):

Da,e clar ca nu mai trebuie sa avem relatii cu persoanele de sex opus pana la 25 de ani, cand ne vom casatori.*** logic.

| schmoll a răspuns:

Ceau,cheia este la tine,nu este vina ta ca esti timida,nici nu conteaza asta,daca crezi ca poti face ceva o sa reusesti,nu vrei sa-l pierzi, atunci agatate de un subiect pe care il aveti in comun, fi amuzanta, lasa totul sa decurga de la sinehappyo sa fie bine, ai grija la expresia fetei si ai incredere in tine

| FaraSperantaSEN a răspuns:

Iti dau eu pastila de tupeusmug

| VreauMiere a răspuns:

Simplu, spune-i ca nu esti rece ci esti timida big grin

| FilipEmanuel a răspuns:

Te duci la el si ii zici ca vrei sa vorbesti ceva cu el, si apoi nu o sa mai prea poti da inapoi si nu o sa ai ce sa faci...