| annutza14 a întrebat:

Deci imi place foarte tare de un baiat din scoala si sunt timida ...stiu ca ar fi bine sa ii zic in fata dar nu am curaj si l e foarte timid si daca ma plavce nu cred ca imi va zice si nu vreau sa pierd ocazia de ai spune cum ar trebui sa ii zic? DAU FUNDA! puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| EdwardTeach a răspuns:

Cel mai bine este printr-un prieten comun. La fel a fost şi cu mine şi iubita mea: o plăceam dar nu eram sigur că şi ea mă plăcea aşa că i-am spus unui prieten comun să vorbească cu ea şi să vadă dacă şi ea mă place. Am aflat că mă place, iar apoi am făcut eu primul pas. Poţi încerca şi tu aşa şi dacă băiatul respectiv te place, şi va afla de la un prieten comun că şi tu îl placi, va avea curajul să facă primul pas. Cea mai mare frică aici este că ţi-e frică ca persoane pe care tu o placi să nu te placă.

7 răspunsuri:
| inconscient a răspuns:

De unde esti? Daca ai curaj, spune-i, dar mai bine asigura-te ca te place! Nu te pripi! Spune-i unui prieten unei prietene sa te ajute! Sigur aveti un prieten comun! Inepe cu "Buna! Ce faci! Stii, nu vreau sa par ridicola, dar vreau sa te intreb daca ma placi! Nu te speria, mie imi place de tine si am vazut ca esti timid si am decis sa fac eu primul pas!" Continui dupa cum ti se pare tie ca reactioneaza el! Daca m--as fi simtit mai bine, as mai fi scris, dar...sad

| ЖAngelOfLoveЖ a răspuns:

Buna. Acum am vazut intrebarea ta. Pai, parerea mea ar fi sa iti ascunzi cat mai bine emotiile, ca data viitoare cand il vezi pe el singur de exemplu, sa va luati la o vorba amicala si sa il intrebi ce face, cum se simte, iar daca acesta pare ca ar fi entuziasmat sa zicem, sa vorbeasca cu tine, sau poate chiar indraznet. sa nu te sperii, pentru ca poti regreta, ca poate vine altcineva dupa tine si ti-o ia inainte. Fa-ti curaj si imagineaza-ti ca vorbesti cu cel mai bun prieten al tau, poti stimula conversatii cu prietenii tai cei mai apropiati, sigur te-ar ajutahappy. Sper ca te-am ajutat, fundita?puppy dog eyes

| ÐỄỄẴ97 a răspuns:

Eu zic ca chiar daca tu tot esti foarte timida, eu tot zic ca ar trebui sa ii spui in fata ca iti place de el.Nu mai astepta sa iti spuna el daca te place, doar cum ai zis si tu ca si el e timid.Trebuie sa ii spui in fata.Nu fa aceeasi greseala ca o prietena de a mea.Si ei ii placea de un baiat si vroia sa ii spuna, dar era foarte timida si si eu o tot bateam la cap sai zica pana nu va fi prea tarziu si ea nu vroia sa o faca, dar ca ii era rusine ce o sa spuna el ca o sa afle asta.Si pana la urma baiatul de care ii placea s-a mutat din oras.Si acum regreta ca nu i-a spus.Asa ca fa bine si spune-i in fata ca mai bine ii spui tu decat alti. Sper ca te-am ajutat. Pupici.kiss

| MishalufLv a răspuns:

Buna happy incearca sa vorbiti pe fb sai mess sau prin sms, o sa-ti vina mai usor, daca sunteti timizi, asa o sa fa fie mai usor si dupa puteti sa stabiliti o intalinre si sa discutati unele chestii... asta-i parerea mea happy succes

| MarisRadu91 a răspuns:

Incearca mai intai sa va imprieteniti iar dupa asta faceti schimb macar de id de mess sau fb ceva si dupa vorbiti, cred ca iti va fi mai usor asa dar nu-i spui direct, ii dai de inteles iar dupa incearca sa vezi ce zice, daca nici asa nu spune nimic, il inviti in oras la un suc ceva si vezi ce iese big grin faci tu primul pas atunci ca daca faci tot ce am scris mai sus o sa mai prinzi curaj sigur laughing

| amyca a răspuns:

Încearca sa iti invingi timiditatea si sa ii spui ce simti sau, poate prin intermediul unei prietene, sau prin intermediul facebookului sau al messului.Sicces :X

| Codinz a răspuns:

Poti vorbi cu el, chiar daca nu mult la inceput, si incearca sa devi prietena cu el. O sa vezi pe parcurs daca te place sau nu, si o sa poti vorbi cu el mai usor.